Hlavní navigace

Počet vydaných AXA karet vzrostl za 2 měsíce o 5.000 a dosáhl téměř 16.000

Počet vydaných AXA karet dosáhl na konci letošního srpna téměř 16 000. Během dvou prázdninových měsíců tak narostl o 5 000. Od listopadu 2006, kdy ji finanční skupina AXA uvedla na trh, zaplatili držitelé AXA karty jejím prostřednictvím téměř 196 milionů Kč. Celkový počet transakcí byl 191 308.

Sdílet

AXA kartu může využívat každý klient AXA penzijního fondu, který se stane členem AXA Clubu. Karta jako jediná v České republice umožňuje spořit jejím držitelům na penzi. Členové AXA Clubu získají při platbách u partnerů dvě a více procent na svůj účet penzijního připojištění. Na takto naspořené prostředky se také vztahuje státní příspěvek a daňové úlevy. Každý člen AXA Clubu má také nárok na bezplatné poskytnutí asistenčních služeb v hodnotě 49 000 Kč ročně.

Držitelé AXA karty mohou také využít významné slevy při nákupu zboží u celkem 7 partnerů AXA Clubu. Celková částka, kterou držitelé AXA karty při nákupech zboží u partnerů AXA Clubu do letošního srpna naspořili, dosáhla hranice 1 422 000 korun.

„Jediná platební karta v České republice, která umožňuje spořit na důchod a výhodně nakupovat v obchodech sedmi partnerů, láká stále více klientů. Za pouhé dva měsíce jsme získali téměř pět tisíc nových zákazníků, což je od listopadu 2006, kdy jsme AXA kartu začali nabízet, rekordní číslo,“ uvedl Marek Zeman, ředitel PR a komunikace AXA.

AXA penzijní fond nabízí všem členům AXA Clubu zdarma asistenční službu v hodnotě 49 000 Kč ročně. Klienti tak bezplatně získávají pomoc v případech nečekaných událostí jako je odstranění příčiny havárie v domácnosti, odborné otevření zabouchnutých dveří, náhradní ubytování v důsledku havárie nebo právní poradenství při sousedských sporech a odpovědnosti za škodu.

Jak si s AXA kartou spořit na důchod (modelový příklad):

Klient měsíčně spoří 400 Kč a dostává státní příspěvek 140 Kč. Když kartou měsíčně zaplatí za běžné nákupy 5 000 Kč u vybraného obchodu zapojeného do AXA CLUBu, přibude na jeho účtu penzijního připojištění 400 Kč + 165 Kč zisku za provedené platby (3 % od partnera + 0,3 % bonus za platbu kartou) +150 Kč státního příspěvku, tedy celkem 715 Kč. To je téměř o třetinu víc, než kdyby kartu nepoužíval Bez karty spoří 540 Kč, s kartou 715 Kč, to je o 32 % více.

Partneři AXA Clubu připíší členům na účet penzijního připojištění:

Schlecker (Droxi) – 3 % z každého nákupu,
Benzina – 50 haléřů z každého načerpaného litru,
EximTours – 4 % ze základní ceny last minute nebo 8 % ze základní katalogové ceny zájezdu,
Bontonland 5 % z každého nákupu,
Plus Discount – 3 % z každého nákupu nad 300 Kč,
Datart – 3 % z každého nákupu,
Kanzelsberger – 7 % z každého nákupu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).