Hlavní navigace

Po vánocích se na Českou pojišťovnu obrátilo skoro čtyři sta klientů, nejčastěji motoristů

Drobné dopravní nehody často unikají policejním statistikám, ale vždy jsou o nich informovány pojišťovny. Po letošních Vánocích se na Českou pojišťovnu kvůli problémům na silnicích obrátilo 279 motoristů. Celkem zaznamenali operátoři v Komunikačním centru ČP už 398 „vánočních“ případů, což je o 47 více než vloni.

Sdílet

Nejvíce pojistných událostí se stalo stejně jako v uplynulých třech letech během druhého svátku Vánočního (171). Tento den má jako datum své pojistné události 130 motoristů, majetková újma se stala 31 klientům a 9 občanů se obrátilo na ČP poté, co způsobili škodu dalším osobám.

Pokud jde o rozdělení počtu škod podle krajů, tak s největším množstvím případů vede tradičně Praha (47), následovaná jižními Čechy (35). Naopak nejklidnější Vánoce prožili klienti České pojišťovny na jižní Moravě (21) a na Vysočině (8).

Z hlediska počtu úrazů bývají Vánoční svátky podprůměrné. Zatímco denně lidé oznamují ČP kolem 800 událostí, v uplynulých letech šlo v průměru o necelou tisícovku za celé Vánoce. Nejčastěji klienti České pojišťovny navštěvují lékaře s řeznými a tržnými ranami a zlomeninami všeho druhu. Místo na dárky rovněž mnozí z nich každoročně vzpomínají na otřes mozku, přetrženou Achillovou šlachou a zlomeniny krčku.

Poslední dny v roce nejsou podle statistik České pojišťovny spojeny s požáry stromů ani adventních věnců, ale především s vodovodními škodami.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).