Hlavní navigace

Po třetím přezkumném jednání může přijít návrh na částečný rozvrh

Ostrava - Po třetím přezkumném jednání, které se dnes konalo u Krajského soudu v Ostravě, je správkyně konkursní podstaty Union banky Michaela Huserová opět o krok blíž k realizaci částečného rozvrhu, který sestavuje. Na jeho základě dostanou věřitelé vyplaceno 20 procent svých uznaných pohledávek, a to ještě do konce letošního roku.

Sdílet

Konkursní správkyně pro třetí přezkumné jednání posoudila celkem 2713 přihlášených pohledávek s přihlášenou částkou přes 4,3 miliardy korun. V třetím přezkumu se objevily i problémové přihlášky, které správkyně konkursní podstaty popřela jak z hlediska pravosti, tak i výše a dále popřela pořadí či oddělené uspokojení. Celkově Huserová uznala ve třetím přezkumném jednání částku 540,3 miliónu korun. Z toho uznala v plné výši 1621 přihlášených pohledávek v objemu 377,7 miliónu korun a zbývajících 1092 přihlášených pohledávek bylo uznáno částečně či popřeno.

Svého práva popřít pohledávku jinému věřiteli využil dnes u Krajského soudu v Ostravě pouze jediný věřitel, a to u pohledávky ve výši 910 tisíc korun.

V prvním přezkumném jednání bylo přezkoumáno 67 323 pohledávek v objemu 1,763 miliardy korun. Jiným věřitelem byla popřena jedna pohledávka ve výši 7,76 miliónu korun. Uznaná suma tak dosáhla 1,755 miliardy korun. Ve druhém přezkumném jednání bylo přezkoumáno 4895 pohledávek v částce 12,926 miliardy korun. Uznaná částka dosáhla 12,837 miliardy korun. Rozdíl byl dán částečným popřením pohledávky Fondu pojištění vkladů.

Oldřich Babický,
tiskový mluvčí Union banka, a. s. „v likvidaci“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).