Hlavní navigace

Po pěti letech téměř čtvrt miliardy korun předepsaného pojistného

Wüstenrot, životní pojišťovna, a.s., získala první klienty na jaře roku 1999 a v prvním – neúplném – obchodním roce své činnosti dosáhla předepsaného pojistného téměř 8 milionů korun. V roce 2000 vyšplhal předpis na 53,5 milionu, téměř sedminásobek roku předchozího.

Sdílet

V roce 2003, pátém obchodním roce své činnosti, dokázala životní pojišťovna Wüstenrot tento výsledek bezmála zpětinásobit. Předepsané pojistné dosáhlo výše 240 milionů korun a oproti předchozímu roku vzrostlo o 26,6 %. Celková dynamika pojistného trhu v přede-psaném pojistném přitom byla u životního pojištění podstatně nižší (17,1 %).

Na dosaženém výsledku se zcela jistě pozitivně odrazily i již v létě 2003 veřejně vyhlášené garance zhodnocení za celý rok 2003: 6 % u všech pojištění za běžné pojistné, jubilejní prémie 25 % pro stávající i budoucí klienty u Jubilejní pojistky SPONSOR a úrok 6 % p. a. u Důchodové pojistky SPONSOR.

Do portfolia pojišťovny loni přibylo přes 15 500 nových smluv. Pojistný kmen tak narostl na celkových více než 40 500 pojistných smluv s celkovou pojistnou částkou přes 7,75 mi-liardy korun.

Podle objemu předepsaného pojistného za rok 2003 obsadila pojišťovna Wüstenrot mezi životními pojišťovnami 14. příčku. Její podíl na trhu se meziročně zvýšil z 0,55 % na 0,6 %.

U příležitosti 5. výročí svého založení se pojišťovna přestěhovala z budovy na Janáčkově nábřeží do nedaleké nově zrekonstruované historické budovy pod Petřínem. Jinak však své první půlkulatiny slavila hlavně prací, takže bude i letos moci dostát již zavedené tradici a na jaře opět představit nějakou produktovou novinku. Tou poslední byla loni v dubnu Důchodová pojistka SPONSOR charakterizovaná jako „alternativa k penzijnímu připojištění se státním příspěvkem“.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).