Hlavní navigace

Po čtvrteční bouřce už oznámilo České pojišťovně nové případy přes tisíc lidí, předběžný účet zní na více než 20 milionů korun

Po včerejší bouřce, doprovázené silným větrem a blesky, se během dnešního dne ozvalo České pojišťovně 1030 lidí, kterým živly poškodily majetek za více než 20 milionů korun. Nejvíce škod eviduje ČP z Mladoboleslavska, odkud jí klienti oznámili 161 pojistných událostí. Mezi silně postiženými okresy jsou rovněž Nymbursko s 91 škodami, Jičínsko (90), Semilsko (87), Praha a její okolí (83) a Mělnicko (78).

Sdílet

Nejčastějšími škodami jsou zničené střechy a krovy domů, zatopené sklepy a poškozená auta, na která spadly kusy stromů nebo krytin ze střech. Dalších 42 škod za více než 8 milionů korun například jenom po včerejšku nahlásili České pojišťovně zemědělci.

Více o této problematice najdete na – http://www.ceskapojistovna.cz/default.aspx?…

Pouze po čtvrteční odpolední bouřce eviduje Česká pojišťovna 11 nových škod po úderu blesku a 51 škod vzniklo po krupobití. Naprostá většina – přes 900 pojistných událostí – jde i tentokrát na vrub vichřice. Požár má po včerejší bouřce nahlášený ČP pouze jeden.

Česká pojišťovna kryje riziko živlů (včetně vichřice, úderu blesku, záplav a povodní) společně s řadou dalších rizik u pojištění staveb a domácností automaticky a standardně. Detaily najdete na této adrese – http://www.ceskapojistovna.cz/…h-rizik.html

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).