Hlavní navigace

Platební karty ve státní správě šetří peníze daňových poplatníků

Praha, 16. února 2005 - Britské ministerstvo financí oznámilo, že celkový objem výdajů u platebních karet pro státní správu (GPC Visa) přesáhl jednu miliardu britských liber, tj. 44 miliard českých korun. Projekt speciálních platebních karet pro státní správu byl zahájen před sedmi lety a je v něm zapojeno 420 organizací z veřejného sektoru a přes 62 000 uživatelů. Projekt přinesl daňovým poplatníkům úsporu ve výši 186 milionů liber (přes 8 miliard Kč).

Sdílet

Iain Currie, ředitel týmu služeb pro státní správu, Visa Europe, uvedl: Program, který Visa společně se sedmi členskými bankami realizovala v Británii, je velmi úspěšný – šetří nejen finance daňových poplatníků, ale také životní prostředí. Zaznamenali jsme rostoucí zájem ostatních evropských zemí, které chtějí navázat na úspěch britského programu a přinést úspory organizacím veřejného sektoru.

V únoru 2003 proběhlo výběrové řízení, na jehož základě získala Visa Europe a konsorcium sedmi členských bank (Barclays, Co-operative Bank, HSBC, Lloyds TSB, NatWest, the Royal Bank of Scotland and Ulster Bank) zakázku na dodávku platebního řešení pro státní správu. Celkový objem plateb v tomto období přesáhl hodnotu 500 milionů liber (22 miliard Kč).

John Oughton, ředitel úřadu státního obchodu, uvedl: Program platebních karet Visa se osvědčil ve všech směrech. Snižuje administrativní náklady a úspora papíru šetří životní prostředí. Možnost obchodovat se státní správou se otevírá novým dodavatelům. Platební karty se v současné době používají v mnoha úřadech centrální i místní správy a mohu je vřele doporučit každé organizaci veřejného sektoru, která chce uspořit čas svých zaměstnanců, efektivně nakupovat zboží a snížit administrativní náklady.

Jan Šimůnek/Ivo Mareš
Mmd Public Relations

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).