Hlavní navigace

Platební karta České spořitelny usnadní zimní dovolenou v zahraničí

[Tisková zpráva] Na dovolenou v zahraničí je dobré se předem připravit a to i v tom, zda na ni vyrazit pouze s hotovostí nebo mít s sebou i platební kartu.

Sdílet

Během vánočních svátků je i čas zimních dovolených, Česká spořitelna proto připravila několik tipů, jak výhodně platit v zahraničí. Vhodným řešením je platba kartou u obchodníka, ta je totiž v zahraničí stejně jako v České republice zdarma. Klienti České spořitelny ale mohou také výhodně vybírat hotovost z bankomatů Erste Group.

Cenu 6 Kč uhradí klienti při výběru z bankomatů bank patřících do skupiny Erste, tedy v 8 evropských zemích. Ty klienti najdou například v Rakousku a na Slovensku, tedy v tradičně oblíbených zemích pro strávení zimní dovolené. Výhodných výběrů mohou klienti využít ale i u dalších bank patřících do Erste Group – v Chorvatsku, Maďarsku, Srbsku, Rumunsku a na Ukrajině. Celkově mohou klienti využít služeb více než 5 500 bankomatů a zaplatí 6 Kč stejně jako při výběru z bankomatů České spořitelny. Částka se vztahuje na výběry kartami debetními i kreditními.

Například ale v Rakousku si klienti musí dát pozor, aby vybrali správný bankomat. Všechny totiž vypadají stejně. Česká spořitelna proto doporučuje vybírat z bankomatů umístěných v pobočce či na budově pobočky Erste Bank (ve Vídni, Dolním Rakousku a Burgenlandu), respektive rakouských spořitelen (v Horním Rakousku, Salzburgu, Tyrolsku, Korutanech, Štýrsku a Vorarlbergu). Klienti je snadno poznají podle červeného „S“ známého z loga České spořitelny. Seznam bankomatů ve formátu .pdf je k dispozici ke stažení na této internetové adrese: www.csas.cz, interaktivní vyhledávání pak zde: www.csas.cz.

Pro platbu kartou u obchodníků mohou klienti využít všech platebních karet vydávaných Českou spořitelnou, všechny jsou mezinárodní. Banka vydává karty asociací Visa a MasterCard, které jsou přijímány obchodníky a bankomaty po celém světě. Nicméně například v Rakousku se mohou majitelé karty setkat s tím, že v některých obchodech přijímají pouze platební karty Maestro. Proto je vždy dobré mít s sebou na dovolené jak tuto kartu, tak i hotovost pro drobné výdaje.

Jako volitelnou službu k Osobnímu účtu České spořitelny si mohou klienti sjednat i cestovní pojištění, které mohou využít právě o zimní dovolené. Cestovní pojištění obsahuje pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou jiné osobě a pojištění zavazadel (proti ztrátě a odcizení). Součástí varianty B a B+ je navíc pojištění zpoždění zavazadel a zpoždění letu.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).