Hlavní navigace

Platební hybridní karta VISA

Pojištění ztráty a krádeže VISA karet

Sdílet

Volksbank CZ, a. s., jako přidružený člen asociace VISA International, nově vydává platební hybridní elektronickou kartu VISA Electron, kterou budou moci klienti banky získat od začátku listopadu 2004. Volksbank CZ se tak stane třetí bankou na domácím trhu, která nabídne hybridní elektronickou kartu svým klientům.

Karta má implementován čip na bázi technologie EMV – vyvinuté společnostmi Europay, MasterCard a Visa jako celosvětově uznávaný standard pro veškeré platby prováděné čipovými kartami. Karta, kromě čipu, obsahuje standardně také magnetický proužek, což umožňuje její přijímání i v bankomatech a na terminálech u obchodníků, které ještě čipovou technologií nedisponují.

Čipová technologie zajišťuje držitelům těchto karet vyšší ochranu díky tomu, že údaje jsou uloženy přímo v čipu a jsou dostatečně chráněny vysokou úrovní šifrování. Dalšími výhodami čipových karet je rychlejší průběh platebních transakcí a větší odolnost čipu proti mechanickému poškození, uvedl Oldřich Kračmer, ředitel marketingu Volksbank CZ.

Volksbank CZ nabízí klientům také platební karty VISA, a to VISA Classic, VISA Business nebo VISA Gold a platební karty Maestro, MasterCard a Diners Club. Všem zájemcům budou karty VISA Classic, VISA Business nebo VISA Gold k dispozici buď jako debetní nebo jako charge karty.

Charge karty fungují obdobně jako kreditní karty. Mají však speciální režim splácení. Při zúčtování provedených transakcí, které je stanoveno vždy k 15. dni následujícího měsíce, splácí klient jednorázově celý dlužný obnos. Z čerpané částky není účtován žádný úrok. Držitelé charge karet tedy mohou čerpat až 45denní bezúročný úvěr.

K platebním kartám VISA lze navíc sjednat pojištění ztráty a krádeže karty, a to hned v několika úrovních pojistného krytí: Basic, Classic, Super a Extra. Příkladem může být roční pojištění Basic, které stojí pouhých 150 korun.

Majitelé VISA karet mohou využít také pojištění pro cesty do zahraničí. A to buď Standard nebo Exclusive, které navíc existují i ve verzích „Family“, s velmi výhodnými podmínkami pro pojištění spolucestujících rodinných příslušníků.

Oldřich Kračmer
ředitel marketingu
Volksbank CZ, a. s.

Pavel Novák
Account manager
Crest Communications a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).