Hlavní navigace

Placením hotovostí ztratí pasažéři v Londýnské městské dopravě až tři dny za rok

[Tisková zpráva] Při přechodu z letního času na zimní jistě mnozí z nás s vděkem kvitovali tu hodinu navíc. Společnost Visa Europe si nechala vypracovat studii „Čas v pohybu“, která ukázala, že to není jediná možnost, jak ušetřit čas.

Sdílet

Zúčastnilo se jí přes sto lidí, kteří pravidelně každý den dojíždějí do zaměstnání prostředky hromadné dopravy. Průzkum zjistil, že zhruba jednu hodinu takový člověk stráví placením hotovostí za drobné věci denní potřeby, jako jsou noviny, káva nebo svačina včetně času stráveného čekáním ve frontě u bankomatů.To je v ostrém kontrastu s časovou úsporou, kterou nabízí nedávno představená technologie bezkontaktních plateb Visa payWave, jež umožňuje provádět takové transakce za necelou vteřinu. V porovnání s průměrným časem, který zabere zaplacení kávy – 162 sekund – to představuje významnou časovou úsporu.

Sandra Alzett, viceprezidentka společnosti Visa Europe pro inovaci a akceptační síť, výsledky tohoto průzkumu komentovala slovy: „Asi byste nenašli člověka, který by se při přechodu z letního času na zimní netěšil na tu hodinu času navíc, kterou tím získá. Náš průzkum nicméně poměrně přesvědčivě ukazuje, že když spotřebitelé začnou místo hotovosti používat pro platby drobných nákupů naší bezkontaktní technologii, mohou ušetřit až 72 hodin za rok. Bezkontaktní technologie Visa payWave byla vyvinuta s cílem poskytnout spotřebitelům a prodejcům co nejefektivnější a nejrychlejší způsob hrazení transakcí nižších hodnot. Vedle toho přechod na bezkontaktní technologii spotřebitelům poskytne lepší kontrolu nad jejich každodenními výdaji.”

Klíčová zjištění studie:

Typický den člověka dojíždějícího do zaměstnání – bankomat: Studie uskutečněná společností Visa ukazuje, že 63 % lidí pracujících v Londýně a dojíždějících každý den do zaměstnání prostředky městské dopravy, vybírá hotovost z bankomatu zhruba dvakrát až třikrát za týden. Bylo zjištěno, že výběr z bankomatu, včetně čekání ve frontě před přístrojem, zabere zhruba 146 sekund, což znamená, že člověk takto za týden stráví u bankomatu 7 minut a 18 sekund.

Noviny**: Člověk pracující ve městě potřebuje mít přehled o tom, co se kolem něj děje. Podle průzkumu společnosti Visa si plných 33 procent lidí pracujících ve městě kupuje každý den noviny. Placení novin trvá v průměru 31 sekund, takže každý pracovní týden takový člověk stráví tři minuty a 37 sekund nákupem denního tisku. Za rok to pak dělá 3 hodiny, osm minut a 34 sekund.

Káva**: Stejně nezbytná záležitost jako noviny – studie ukázala, že plných 37 procent pracovníků si devětkrát týdně jde koupit hotovou kávu. Zaplacení hotovostí trvá 162 sekund, což znamená, že týdně při placení kávy člověk stráví 24 minut a 18 sekund.

Oběd a svačina **: Zhruba třetina (konkrétně 35 %) lidí pracujících v Londýně si devětkrát za týden koupí oběd a svačinu. Zaplacení oběda trvá zhruba 158 sekund (dvě minuty a 38 sekund), takže za týden takto člověk stráví placením celkem 23 minut a 42 sekund.

Nákup v obchodě**: S rostoucím počtu supermarketů v centrech měst se zvyšuje i počet lidí, kteří do těchto expresních supermarketů chodí nakupovat – potvrdil to i tento výzkum společnosti Visa. Podle něj plných 19 procent lidí pracujících ve městě zajde do takového obchodu až devětkrát: zaplacení zboží hotovostí trvá v takovém obchodě v průměru 82 sekund (1 minutu a 22 sekund). To za týden činí 12 minut a 18 sekund, takže za rok takový zákazník stráví u kasy v supermarketech deset hodin, 41 minut a 19 sekund.

**Jde skutečně jen o čas, který zabere uskutečnění transakce, tedy bez stání ve frontě nebo případného výběru.

Sandra Alzett říká: „Studie Čas v pohybu uskutečněná společností Visa velmi přesvědčivě ukazuje, že při používání peněžní hotovosti k placení drobných předmětů každodenní spotřeby člověk ztratí každý týden nezanedbatelný čas – už jen pro to, že dvakrát třikrát týdně musí zajít k bankomatu.”

„Až přes 70 procent respondentů tohoto průzkumu vypovědělo, že každý týden utratí za drobné výdaje až 50 liber. Zde je snadno vidět příležitost, jakou má technologie bezkontaktní platby, která by takové platby hotovostí mohla nahradit. Díky technologii Visa payWave mohou lidé ušetřit při placení čas, který je v dnešní hektické době obzvláště cenný.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).