Hlavní navigace

PKN ORLEN se připojil k mezinárodní skupině signatářů charty Responsible Care

Předseda představenstva PKN ORLEN Piotr Kownacki podepsal deklaraci na podporu celosvětové charty Responsible Care – Odpovědné chování v chemii. Tímto aktem se koncern připojil ke skupině chemických firem a společností z celého světa, které se zavázaly, že budou pracovat v souladu se zásadami udržitelného rozvoje a v souladu s činností programu Responsible Care na světové úrovni.

Sdílet

Celosvětová charta Responsible Care (RC) je výsledkem práce Mezinárodní rady chemického průmyslu (ICCA). Jejím cílem je přizpůsobit program Responsible Care realitě a výzvám, které před chemickým průmyslem v 21. století stojí. Díky doporučením, která vyplývají z této charty, byly rozšířeny předpoklady programu, jež jsou uskutečňovány už více než dvacet let. Charta Responsible Care byla založena v únoru roku 2006 během konference OSN, jejímž ústředním tématem byly záležitosti spojené s využíváním chemikálií.

Program Responsible Care vznikl roku 1984 jako celosvětová iniciativa chemického průmyslu, která zavazuje podniky chemického průmyslu ke spolupráci za účelem dosažení systematického zvyšování bezpečnosti, zdraví a ochrany životního prostředí. V současnosti je program uskutečňován firmami, které celkově vytvářejí více než 87 % celosvětové chemické produkce.

Do Polska byl tento program uveden v roce 1992 a jeho koordinováním se zabývá Polská komora chemického průmyslu (Polska Izba Przemysłu Chemicznego). PKN ORLEN, a. s., patří mezi jeho členy deset let a už od začátku vykazoval činnost podporující snížení vlivu svých produktů na životní prostředí, zlepšení bezpečnosti a ochrany zdraví zaměstnanců i místních obyvatel.

Programu se účastní také společnosti z kapitálové skupiny PKN ORLEN: ANWIL, a. s., IKS SOLINO, a. s., Basell ORLEN Polyolefins, s. r. o., ORLEN Asfalt, s. r. o., a ORLEN Eko, s. r. o.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).