Hlavní navigace

PKN Orlen odmítlo spolupráci s minoritami

Společnost PKN Orlen na včerejší mimořádné valné hromadě společnosti Unipetrol svým postojem jasně popřela předchozí tvrzení o řízení společnosti Unipetrol v souladu s moderními pravidly corporate governance a svým jednáním dokázala, že odmítá spolupracovat s minoritními akcionáři.

Sdílet

Hlavním cílem společnosti ATLANTIK FT na včerejší mimořádné valné hromadě společnosti Unipetrol bylo prosadit do dozorčí rady dva zástupce minoritních akcionářů. Tím by bylo dosaženo standardní úrovně transparentnosti a informovanosti menšinových akcionářů společnosti Unipetrol, což je důležité pro stabilitu a dlouhodobý růst hodnoty akcií této společnosti. Ve vyspělých ekonomikách je naprosto běžné, že významní menšinový akcionáři mají zastoupení v dozorčích radách. Přenechání jednoho nebo více míst v dozorčí radě pro významné menšinové akcionáře je jedním ze základních výrazů moderní corporate governance.

Bohužel společnost PKN Orlen svým jednáním popřela svá tvrzení a tento návrh, který měl velkou podporu minoritních akcionářů, zamítla. Mrzí nás, že odborníci z řad minoritních akcionářů nebudou moci plnit kontrolní funkci v rámci působnosti dozorčí rady společnosti Unipetrol . Je zřejmé, že si minoritní akcionáři společnosti Unipetrol na nestandardní chování majoritního akcionáře společnosti PKN Orlen budou muset zvyknout, informovala Dagmar Adamcová, tisková mluvčí společnosti ATLANTIK FT.

Společnost ATLANTIK FT působí na trhu již 12 let. Klienty společnosti jsou významné domácí a zahraniční firmy, subjekty státní správy, města, finanční instituce a v neposlední řadě také soukromé osoby. Služby společnosti lze rozdělit do těchto oblastí: obchodování s cennými papíry, správa aktiv, podnikové finance a analytická činnost. V roce 1995 zahájila společnost ATLANTIK FT strategickou spolupráci s americkou makléřskou společností Auerbach Grayson&Company (AGCO), která se řadí k nejvýznamnějším makléřským sítím na světě. ATLANTIK FT je výhradním partnerem AGCO pro Českou republiku. Díky spolupráci s firmou Schmied&Partners nabízí společnost ATLANTIK FT od roku 2003 exkluzivně jako jediná společnost v ČR svým investiční doporučení ValueRate pro více než 450 akcií z indexu S&P 500.

Dagmar Adamcová
PR Manager ATLANTIK finanční trhy, a. s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).