Hlavní navigace

Pioneer Superbasket – novinka na investičním trhu

Pioneer Superbasket je investiční program, který představuje kombinaci jednorázové investice do fondu peněžního trhu a její postupné a pravidelné přesouvání do některého ze tří akciových modelových portfolií, tzv. basketů. Pioneer Superbasket reaguje na aktuální poptávku klientů a je určen investorům, kteří chtějí v dlouhodobém investičním horizontu využít výnosového potenciálu dynamicky zaměřených fondů, ale obávají se špatného načasování své jednorázové investice na akciovém trhu.

Sdílet

Princip programu Pioneer Superbasket spočívá v automatických zpětných odkupech z fondu Pioneer – Sporokonto do zvoleného modelového portfolia neboli basketu. Portfolia jsou sestavena z dynamicky zaměřených lucemburských podfondů Pioneer Funds a Pioneer P. F. (kategorie v EUR).

Investor může volit ze tří basketů – k dispozici je Globální, Evropské a Diverzifikované portfolio (viz grafika). Zároveň si sám zvolí datum ukončení pravidelných odkupů (maximální počet je 36). Minimální výše investice do fondu Pioneer – Sporokonto, která je zároveň cílovou částkou pro zainvestování do vybraného modelového portfolia Pioneer Superbasket, činí 100 000 Kč.

„S produktem Pioneer Superbasket má investor možnost postupně přesouvat své investiční portfolio z konzervativních do dynamicky zaměřených aktiv se zajímavějším výnosovým potenciálem. Navíc díky pravidelnému investování také snižuje riziko špatného načasování vstupu na trhy a zmírňuje dopad jejich kolísavosti,“ říká Lucie Simpartlová, ředitelka obchodu pro externí sítě Pioneer Investments ČR.

Pioneer Superbasket ve zkratce:

  • Pravidelné investice do modelových portfolií jsou prováděny automaticky – investor nemusí zadávat platební příkazy.
  • Pioneer Superbasket nabízí kompletní akciové portfolio – portfolio za investora sestavili zkušení investiční odborníci.
  • Pokrývá investice jak do českého fondu, tak i do lucemburských fondů Pioneer.
  • Investor si může zvolit způsob placení nákupního poplatku (předem, či postupně).
  • Vložené finanční prostředky zůstávají stejně likvidní jako při běžném investování do podílových fondů.
  • Investor může kdykoliv uskutečnit zpětný odkup z basketů bez jakýchkoliv dalších sankcí, či poplatků.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).