Hlavní navigace

Skupina Pioneer Investments přijala Zásady odpovědného investování OSN

Skupina Pioneer Investments oznamuje, že 27. března 2009 přijala Zásady odpovědného investování OSN, soubor šesti zásad správné praxe. Skupina se podpisem zavázala začlenit do procesů investiční analýzy a rozhodování například otázky týkající se ochrany životního prostředí nebo společenské odpovědnosti.

Sdílet

Zásady odpovědného investování OSN jsou definovány následovně:

  1. Skupina začlení otázky ochrany životního prostředí, společenské odpovědnosti a řízení do procesů investiční analýzy a rozhodování
  2. Skupina výše zmíněné otázky začlení do svých vlastnických zásad a praxe
  3. Bude usilovat o zpřístupnění příslušných informací k otázkám ze strany subjektů, do nichž investuje
  4. Skupina bude podporovat přijetí a implementaci Zásad v rámci celého investičního odvětví
  5. V rámci implementace Zásad bude skupina spolupracovat na zvyšování efektivity svých procesů
  6. Skupina bude podávat zprávy o své činnosti a o průběhu implementace Zásad

Vítáme, že skupina Pioneer Investments přijala Zásady odpovědného investování, jimž se dostalo podpory i od OSN, uvádí výkonný ředitel Principles for Responsible Investment (PRI) James Gifford a dodává: Skupina se tak připojuje k řadě subjektů uznávajících zásadní vliv zařazení hledisek ochrany životního prostředí, společenské odpovědnosti a podnikového řízení do procesu investičního rozhodování. Těšíme se na její aktivní účast a jsme si jisti, že napomůže rozšíření praxe v oblasti odpovědného investování v Itálii.

Jsme si plně vědomi důležité úlohy, kterou jako správci aktiv zastáváme při dlouhodobé správě majetku osob, i potenciálně zásadního vlivu tohoto odvětví na otázky ochrany životního prostředí, společenské odpovědnosti a podnikového řízení, prohlásil Dario Frigerio, generální ředitel (CEO) skupiny Pioneer Investments. Věříme, že odpovědné investování a správná podniková praxe zvýší transparentnost, odpovědnost a informovanost a pomůže posílit důvěru v trhy.

Více informací naleznete na http://www.unpri.org/principles

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).