Hlavní navigace

Skupina Pioneer Investments vstupuje na ruský a indický trh

Skupina Pioneer Investments oznámila svůj vstup na trhy Ruska a Indie. Jejím cílem je stát se jednou z pěti předních investičních skupin v těchto zemích v příštích třech letech.

Sdílet

V Indii založila skupina Pioneer Investments a indická Bank of Baroda joint-venture Baroda Pioneer Asset Management. Nová společnost tak bude využívat výhod široké sítě více než 2 700 poboček indické banky na tamějším území.

V Ruské federaci založila skupina Pioneer Investments novou společnost zaměřující se na správu aktiv. Pro distribuci svých produktů využívá sítě poboček Unicredit Group Bank. Obě země patří do divize Asie a Rozvíjejících se trhů (Emerging markets).

Dario Frigerio, generální ředitel společnosti Pioneer Global Asset Management, S.p.A., u příležitosti podepsání smlouvy s indickou Bank of Baroda poznamenal ke strategii: „V posledních deseti letech jsme jedním z nejrychleji rostoucích správců aktiv a vedoucím hráčem na finančních trzích. Naším závazkem je nadále podporovat tento růst a zachovat si tak významné postavení i v budoucnosti. Právě silná přítomnost na trzích Ruska a Indie je jedním z důležitých kroků.“

Začátkem října skupina Pioneer Investments obdržela licenci Bahrajnské centrální banky a otevřela své zastoupení také v Bahrajnu na Středním východě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).