Hlavní navigace

Pioneer Investments umožní dalším gymnazistům studium na prestižních anglických školách

[Tisková zpráva] Nadace Open Society Fund Praha (OSF) převzala 31. července 2011 z rukou ředitelky marketingu investiční skupiny Pioneer Investments Dany Řezníkové šek na 80 000 korun.

Sdílet

Díky této podpoře budou moci studentky Pavlína Škodová a Tereza Růžičková po jeden akademický rok studovat na prestižních anglických středních školách, které by pro ně jinak byly finančně zcela nedostupné. Pioneer Investments podporuje program „Stipendia pro studenty středních škol“ již osmým rokem.

„Podpoře studentů, kteří mají předpoklady dosahovat prvotřídních výsledků, ale finanční situace by jim znemožnila této schopnosti naplno využít, přikládáme prvořadý význam. Velmi nás těší, že můžeme pomoci dalším dvěma nadaným dívkám v osobním rozvoji,“ uvedla Dana Řezníková z Pioneer Investments. „Věřím, že studium v zahraničí jim přinese nejen cenné životní zkušenosti, ale také pomůže obstát i v mezinárodní konkurenci,“ dodává.

„Studentky a studenti z našeho stipendijního programu získávají v zahraničí velmi kvalitní jazykové znalosti a mezinárodní zkušenosti. Během studia ale také seznamují britské a americké studenty s českou kulturou a přispívají tak k dobrému jménu Česka v zahraničí,“ uvedla Zdenka Almerová, finanční ředitelka Nadace OSF.

Investiční skupina Pioneer Investments spolupracuje s Nadací Open Society Fund od roku 2005. Během tohoto období umožnila studium v zahraničí již deseti mladým lidem, z nichž některým se podařilo získat stipendia i na zahraničních vysokých školách.

Charitativní aktivity jsou nedílnou součástí firemní kultury skupiny Pioneer Investments, jež vychází z přesvědčení, že prosperující firma by měla zároveň převzít část spoluzodpovědnosti za stav a vývoj společnosti. Pioneer Investments v ČR a SR se zaměřuje především na lokální projekty a na podporu kultury a vzdělanosti. V České republice je skupina také partnerem Nadace Charty 77 a spolupodílí se na organizaci a ocenění laureátů Ceny Jaroslava Seiferta.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).