Hlavní navigace

Pioneer Investments oznámil akvizici Vanderbilt Capital Advisors LLC

Pioneer Investments dnes oznámil akvizici Vanderbilt Capital Advisors, LLC, investiční společnosti sídlící v New Yorku, která se specializuje na samostatně řízené dluhopisové strategie a produkty strukturovaných financí pro institucionální investory. Hodnota aktiv spravovaných společností Vanderbilt, která je jedním z lídrů na trhu speciálního typu dluhových cenných papírů (CDO), činí přibližně 13 mld. $.

Sdílet

„Tato akvizice je součástí globálního plánu dosáhnout růstu našeho podnikání ve vztahu k institucionálním investorům,” prohlásil Dario Frigerio, generální ředitel Pioneer Global Asset Management S.p.A. „Pro firmu, která rychle rozvíjí své služby v oblasti správy aktiv v globálním měřítku, je zvláště důležité disponovat příslušnými schopnostmi napříč celým širokým spektrem tříd aktiv. Jsme si vědomi příležitostí k uplatnění specializovaného potenciálu CDO.”

Podle posledního hodnocení ratingové firmy Standard & Poor’s (za období k 3. čtvrtletí 2005) se Vanderbilt umístil jako pátý největší správce CDO, který investuje do ABS dluhopisů v USA.

Dříve zaměstnanci vlastněná firma Vanderbilt bude nadále fungovat jako dceřiná společnost plně vlastněná Pioneer Investment Management USA Inc. Vanderbilt si ponechá své pracovníky a nadále bude působit ze svých kanceláří nacházejících se v New York City, Chicagu, Los Angeles a San Franciscu. Emad A. Zikry zůstává nadále prezidentem Vanderbilt a bude podléhat Osbertu Hoodovi, prezidentu a generálnímu řediteli Pioneer Investment Management USA Inc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).