Hlavní navigace

Philips a Visa International představují nové možnosti využití bezkontaktních plateb a bezdrátového připojení

Společnosti Royal Philips Electronics a Visa International ukázaly, jak může bezkontaktní technologie změnit přístup spotřebitele k digitálnímu obsahu a zároveň změnit i možnosti distribuce těchto služeb a plateb za ně. Zkušební verze nových koncepcí byly představeny na Consumer Electronics Show (CES) v Las Vegas. Jsou založeny na technologii Near Field Communication (NFC) vyvinuté společností Philips a systému Verified by Visa, který umožňuje bezpečné nakupování na internetu.

Sdílet

Visa International a Philips mají společnou vizi bezpečného prostředí univerzálního obchodu a konektivity, v němž zákazníci mohou platit pomocí jakéhokoli osobního komunikačního zařízení, v kteroukoli hodinu a kdekoli na světě, uvedl Miloslav Kozler, manažer pro Českou republiku asociace Visa International.

Jedna z představených variant umožňuje stáhnout práva na poslech určité písně do vlastního PDA pouhým přidržením přístroje v blízkosti tzv. smart posteru, což je v podstatě plakát kapely, zpěváka nebo zpěvačky nahrávající u společnosti Universal Music. Stejného výsledku lze docílit také přiložením bezkontaktní platební karty Visa ke speciálnímu kiosku, který prodává práva na jednotlivé písně. Smart poster má integrovaný mikročip, který posílá informace do PDA pomocí technologie Near Field Communications (NFC) společnosti Philips. Placení je snadné a bezpečné díky řešení Verified by Visa a práva na poslech písně mohou být uložena pomocí systému Visa Smart Secure Storage (VS3). Kiosek je vybaven technologií RFID zaznamenávající informaci o platbě přímo z karty a přenášející práva do systému VS3. Když si chce uživatel píseň poslechnout, v obou případech jednoduše přepošle práva na poslech do internetového rádia z řady Philips Streamium (opět pomocí NFC) a písnička je poté přehrána přímo z internetu. Jiné varianty ukazují placení vstupenek či aplikace využitelné na cestách.

Dostáváme se do fáze, kdy začínáme využívat technologii NFC, a jsme hrdí na to, že můžeme ukázat příklady představující první krok k poskytování bezpečného přístupu k atraktivnímu obsahu pomocí mobilních zařízení, říká Scott McGregor, prezident a výkonný ředitel společnosti Philips Semiconductors. Zároveň je to skvělý příklad toho, jak mohou tři velké firmy spolupracovat na uskutečnění nějaké vize a zavádění nových služeb na trh.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).