Hlavní navigace

PFČP si upevňuje pozici nejsilnějšího penzijního fondu v ČR

Penzijní fond České pojišťovny (PFČP) zaznamenal za první pololetí nárůst počtu klientů o více než 69 tisíc (69 317) a jejich celkový počet 1,043 milionu klientů je tak téměř dvojnásobný ve srovnání s druhým fondem na českém trhu penzijního připojištění. Podle údajů Asociace penzijních fondů ČR (APF) je PFČP dle počtu klientů se svým 27,4 procentním podílem na trhu nejsilnějším fondem a jeho pozice se dále upevňuje.

Sdílet

V polovině roku 2007 bylo do systému penzijního připojištění zapojeno již více než 3,8 milionu obyvatel a v meziročním srovnání se tak jejich počet zvýšil o 10 procent. Penzijní fond České pojišťovny s meziročním nárůstem klientů o 14 procent se v tomto ohledu rozvíjí rychleji než celý trh. „Za první pololetí jsme zaznamenali nárůst klientů o téměř 70 tisíc, což je ve srovnání s ostatními fondy nejvíce. Růstový potenciál zde stále existuje, jelikož dle našich odhadů počet lidí zapojených do penzijního připojištění v letošním roce dosáhne hranice 4 milionů,“ doplňuje Tomáš Matoušek, výkonný ředitel PFČP.

PFČP eviduje rovněž absolutně nejvyšší počet smluv, na které kromě klienta přispívá také jeho zaměstnavatel. Celkem na téměř jednu čtvrtinu smluv (22,5 %; 234 255 klientů) v PFČP přispívá obvykle formou pravidelných měsíčních úložek vedle pojištěnce i jeho zaměstnavatel.

Penzijní fondy spravovaly dle údajů APF ke konci června letošního roku více jak 150 miliard korun svých klientů – 22 procent z této částky, tj. 33,9 miliard korun svěřili klienti právě PFČP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).