Hlavní navigace

PFČP bodoval v soutěži MasterCard Banka roku 2007

Penzijní fond České pojišťovny (PFČP) získal druhé místo v kategorii penzijních fondů v rámci včerejšího vyhlašování MasterCard Banka roku 2007. Největší penzijní fond v České republice tak po vítězstvích v posledních dvou ročnících opět potvrdil své výsadní postavení na trhu soukromého spoření na penzi. Organizátor ankety, společnost Fincentrum a její partneři, letos uspořádal již šestý ročník prestižní soutěže.

Sdílet

„Po vítězství v předcházejících dvou ročnících získáváme navíc silnou motivaci k opětovnému útoku na nejvyšší příčku v příštím roce. Druhé místo v uznávané anketě je dalším důkazem úspěšnosti naší dlouhodobé strategie permanentního zkvalitňování služeb a silné orientace na klienta,“ říká Libor Pergl, výkonný ředitel pro obchod a marketing.

Pro PFČP je charakteristický nepřetržitý a dynamický růst všech výkonnostních parametrů. Jeho zisk vzrostl v září meziročně o 40 % na současných 853 milionů korun. Objem spravovaných aktiv se ve stejném období zvýšil o 22 % na celkových 37 miliard korun a v současnosti je PFČP jediným penzijním fondem s více než jedním milionem evidovaných klientů.

PFČP svým umístěním podpořil také vynikající výsledek své mateřské společnosti, České pojišťovny, která slaví rekordní čtvrté prvenství v řadě mezi pojišťovacími domy.

Cílem tradiční soutěže MasterCard Banka roku je ocenění kvality produktů a finančních institucí působících v ČR. Anketa má zároveň ambici napomáhat drobným klientům v orientaci na pestrém finančním trhu. O vítězství v osmi kategoriích z deseti rozhoduje odborná porota složená z několika desítek osobností, mezi nimiž jsou jak manažeři významných firem, tak zástupci médií, akademické sféry či státní správy. Hlasování probíhá korespondenční formou pod notářským dohledem, stejně jako zpracování výsledků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).