Hlavní navigace

Penzijní fondy ČSOB připsaly svým klientům zhodnocení za rok 2008

Akcionář ČSOB Penzijních fondů Progres a Stabilita rozhodl o rozdělení zisku penzijních fondů za rok 2008. ČSOB Penzijní fond Stabilita připíše svým klientům za minulý rok průměrné zhodnocení ve výši 0,05 %. U ČSOB Penzijního fondu Progres činí zhodnocení prostředků 0,02 %. Letošní výnos je ovlivněn mimořádně nepříznivým vývojem na finančních trzích.

Sdílet

Zhodnocení v letošním roce je ovlivněno problémy, které v loňském roce zasáhly celý finanční trh. Věřím, že jde o dočasnou situaci způsobenou turbulencí na finančních trzích a určitou nejistotou, která zde ve druhé polovině roku panovala. Je však důležité zdůraznit, že penzijní připojištění je dlouhodobou investicí, proto je vhodné vnímat výkonnost fondů ve víceletém horizontu, vysvětluje Miloš Malec, finanční ředitel a místopředseda představenstva ČSOB Penzijního fondu Stabilita. Navíc kromě zhodnocení klienti získávají i státní příspěvky event. příspěvky od zaměstnavatele a také daňovou úsporu.

Penzijní připojištění je produktem, který slouží k zajištění ve stáří. Vyplatí se právě proto, že garantuje návratnost vložených prostředků a zhodnocení úložek nejen tím, co připisuje fond, ale také státním příspěvkem.

Ke konci loňského roku měly penzijní fondy ČSOB celkem 675 tisíc klientů. Růst v loňském roce překonal přírůstek klientů v roce 2007 a pokračoval i v prvním čtvrtletí roku 2009. To jen dokazuje, že i přes loňskou rozbouřenou situaci na finančních trzích mají obyvatelé zájem o penzijní připojištění, říká Miloš Malec.

Současně Penzijní fondy ČSOB počtem klientů obhájily pozici třetího největšího poskytovatele na trhu. Rovněž prostředky evidované ve prospěch účastníků zaznamenávají stálý nárůst. Aktiva, která máme ve správě dosáhla hodnoty 22,7 mld. Kč, to znamená meziroční nárůst o více než 15 %, což je zároveň více než tempo růstu trhu, potvrzuje Miloš Malec.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).