Hlavní navigace

Petr Witowski povede v České spořitelně úsek Firemní klientely

[Tisková zpráva] Pozici ředitele úseku Firemní klientela České spořitelny převezme od 1. června 2011 Petr Witowski. Vystřídá Karla Mourka, který bude řídit rizika obchodní divize Erste Group Immorent.

Sdílet

-    Ředitelem úseku Firemní klientela bude od 1. června 2011 Petr Witowski

-    Petr Witowski dosud vedl v České spořitelně úsek Finanční trhy – obchodování a prodej

-    Česká spořitelna se chce do tří let stát leaderem na trhu pro korporátní klienty

 Petr Witowski přebírá novou odpovědnost po svém velmi úspěšném působení na postu ředitele úseku Finanční trhy – obchodování a prodej v České spořitelně.

“Petr Witowski je pro oblast řízení vztahů s korporátními zákazníky vynikající volbou. Má s touto klientelou dlouholeté zkušenosti a je velmi silný při řízení crossellu* všech relevantních produktů v oblasti financování, hedgingu tržních sensitivit, investičního bankovnictví a finančního poradenství. Navíc jde o interního kandidáta, který Českou spořitelnu a tým svých nových spolupracovníků a manažerů dokonale zná. Věřím, že bude se svým týmem zkušených profesionálů skvěle rozvíjet péči a produkty pro naše firemní klienty,” uvedl Daniel Heler, člen představenstva České spořitelny, odpovědný za korporátní a investiční bankovnictví a finanční trhy.

„Po sedmi letech strávených na finančních trzích, které se vyznačovaly intenzivní spoluprací se všemi korporátními segmenty, se na nové úkoly velmi těším. Jsem přesvědčený, že Česká spořitelna i celá Erste Group má korporátním zákazníkům ze segmentu středních a malých podniků (SME) a také velkých lokálních podniků (LLC) co nabídnout. Věřím, že se nám společně s kolegy podaří posunout Českou spořitelnu na úplnou špici českého trhu a navázat už na dosažené úspěchy pod vedením Karla Mourka,” okomentoval svoji novou pozici Petr Witowski.

Petr Witowski se celou svoji kariéru věnuje korporátní klientele a finančním trhům. V České spořitelně působí od roku 2004. Kromě postu ředitele pro finanční trhy odpovídá v rámci celé Erste Group za prodej produktů finančních trhů korporátním zákazníkům. Do České spořitelny přišel Petr Witowski z české pobočky rakouské Bawag Bank, dříve působil v českých filiálkách ABN AMRO Bank (dnes RBS) a ING Bank.

V oblasti korporátního bankovnictví má Česká spořitelna velké cíle.

V horizontu tří let se chce dostat na pozici jedničky na trhu ve všech klíčových korporátních segmentech od malých a středních podniků až po velké průmyslové korporace. To znamená:

1.    Rozvíjet celé spektrum finančních a poradenských služeb pro tyto klienty;

2.    Dál posílit nejsilnější pozici v oblasti poskytování finančních služeb veřejnému sektoru;

3.    Udržet pozici leadera trhu v obchodování na finančních trzích, v investičním bankovnictví, správě aktiv pro klienty a ve výzkumu;

4.    Potvrdit pozici středoevropského leadera v oblastech aranžování emisí dluhopisů na kapitálových trzích a syndikovaného a akvizičního financování;

5.    Podpořit korporátní klienty při zvyšování jejich konkurenceschop­nosti speciálním programem zaměřeným na technologické inovace a na rozvoj výzkumu a vývoje;

6.    Dále rozvinout podporu českému exportu jak do regionů střední a východní Evropy, tak i do Asie a dalších růstových ekonomik;

7.    Využít silných synergických efektů mezi retailovým a korporátním bankovnictvím.

* křížový prodej produktů a služebUpozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).