Hlavní navigace

Petice proti poplatkové politice bank v ČR

Poplatky v českých bankách už dlouhou dobu překračují únosnou míru a ve vztahu k příjmům obyvatel patří mezi nejvyšší na světě. Ve vyspělých zemích se postavení klienta posiluje, služby se zpřehledňují, u nás tomu tak zatím není. Proto jsme se rozhodli sepsat petici a vytvořit tak určitý tlak ze strany těch, jichž se poplatky dotýkají nejvíce, tj. běžných klientů – vkladatelů.

Sdílet

Petici je možné podpořit dvěma způsoby. Prvním je tradiční postup, kdy je zapotřebí přiloženou petici vytisknout, připojit pod ni svůj podpis a poslat na uvedenou adresu. Druhou variantou je připojení se k petici přes elektronický formulář, který je společně s dalšími informacemi o bankovních poplatcích na speciálně vytvořených stránkách www.bankovnipoplatky.com.

Petici jsme se rozhodli šířit pouze elektronickou cestou, podpisové akce na ulicích či na jiných, veřejnosti přístupných místech, v této chvíli neplánujeme. Neděláme si iluze, že by tato petice obratem změnila přístup bank k poplatkům či znatelně zlepšila postavení klientů. Vnímáme ji jako jakousi zpětnou vazbu a snahu nekonfrontačním, ale přitom razantním způsobem dát najevo nespokojenost se současnou situací v oblasti poplatkové politiky našich bank.

Organizátoři
Martina Goldová a Patrik Nacher

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).