Hlavní navigace

Pět vrcholových manažerů z ČS nastupuje na významné posty v nových bankách skupiny Erste Bank

Skupina Erste Bank se v souvislosti se svými nedávnými akvizicemi v Rumunsku a na Ukrajině a v souladu s programem Řízení talentů rozhodla využít potenciálu a zkušeností pěti vrcholových manažerů České spořitelny. Tito manažeři budou působit v bankách, které jsou novými členy skupiny EBG: v nejúspěšnější rumunské bance Banca Commerciala Romana (BCR), kde Erste Bank získala majoritní podíl v závěru roku 2005 a v ambiciózní ukrajinské bance Prestige, která je členem skupiny EBG od letošního léta.

Sdílet

Pan Marek Ambrož (dosavadní zástupce ředitele úseku řízení úvěrových rizik), pan Pavel Cetkovský (dosavadní ředitel úseku řízení bilance a člen senior management týmu ČS), pan Jozef Síkela (dosavadní ředitel úseku korporátní klienti a člen senior management týmu ČS), pan Martin Škopek (dosavadní náměstek generálního ředitele a člen představenstva ČS odpovědný za drobné bankovnictví) a pan Josef Šurýn (dosavadní ředitel odboru restrukturalizace a vymáhání pohledávek) dostali nabídku, aby se podíleli na rozvoji nových členských bank skupiny Erste.

Pan Martin Škopek přijal pozici člena představenstva rumunské banky BCR, člena skupiny EBG. Na své posty v České spořitelně rezignuje k 31. říjnu 2006. Pan Pavel Cetkovský a pan Jozef Síkela přijali pozice členů představenstva ukrajinské banky Prestige, člena Erste Bank Group. Jejich jmenování ještě podléhá schválení ze strany ukrajinských regulatorních orgánů. Pan Marek Ambrož bude v rumunské BCR řídit divizi retailových rizik. Pan Josef Šurýn přijal nabídku na post v oblasti řízení rizik v ukrajinské bance Prestige.

EBG i Česká spořitelna jsou jsi plně vědomy toho, jak důležité je zachovat kontinuitu dalšího růst a úspěchu České spořitelny. Nástupci pěti manažerů, kteří odcházejí z České spořitelny na významné pozice ve skupině Erste Bank, jsou proto vybíráni s maximální pečlivostí. Již nyní je jisté, že nejméně dvě z pěti vrcholových pozic v ČS obsadí manažeři, kteří ve skupině EBG působí. To dokazuje jak vysoce kvalitními manažery skupina disponuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).