Hlavní navigace

Jan Rollo novým generálním ředitelem Slovenské sporiteľni

Jan Rollo novým generálním ředitelem Slovenské sporiteľni. Regina Ovesny-Straka novou generální ředitelkou Salzburger Sparkasse.

Sdílet

Regina Ovesny-Straka, generální ředitelka a předsedkyně představenstva Slovenské sporiteľni od roku 2001, byla zvolena novou generální ředitelkou Salzburger Sparkasse, jedné z největších spořitelen v Rakousku. Svou pozici ve Slovenské sporiteľni předá 1. března 2009 Janu Rollovi a po 14 letech ve funkci špičkové bankovní manažerky Slovenska se vrátí domů do Rakouska.

Jako manažerka banky jsem téměř nemohla zažít víc, než na Slovensku: rozvoj Slovenska v atraktivní místo k podnikání, privatizaci největší banky v zemi a znovuvybudování její velmi úspěšné pozice na trhu, přechod na jednotnou evropskou měnu Euro…, okomentovala Ovesny-Straka své rozhodnutí. Toto rozhodnutí pro mě nebylo snadné, avšak dosáhli jsme toho na Slovensku spoustu a já jsem velmi ráda, že mohu Slovenskou sporiteľňu předat do velmi schopných rukou Jana Rolla. Zároveň už se těším na novou výzvu v Rakousku, zdůraznila Ovesny-Straka.

Regina odvedla vynikající práci při transformaci Slovenské sporiteľni ve vedoucí banku na Slovensku nejen co se týče její pozice na trhu, ale také co se týče kvality služeb a péče o klienty. Vysoce si vážím její angažovanosti a nadšení jak pro Slovensko, tak i pro Slovenskou sporiteľňu, řekl Andreas Treichl, generální ředitel a předseda představenstva Erste Group.

Funkci generálního ředitele Slovenské sporiteľni převezme od 1. března 2009, po schválení Národní bankou Slovenska, Jan Rollo. Jan Rollo, který má více jak čtrnáctileté zkušenosti v bankovnictví, přechází z české pobočky GE Money Bank, kde byl od roku 2003 členem představenstva zodpovědným za retailové bankovnictví. Předtím pracoval v komerčním bankovnictví GE Money Bank a svou bankovní kariéru zahájil v Citigroup a Bank Austria. Pro mě byla Erste Group a její strategie retailového bankovnictví ve střední a východní Evropě vždy obrovským příkladem v bankovnictví.Jsem velmi rád, že se stanu součástí Slovenské sporiteľni a týmu na Slovensku, řekl Jan Rollo při příležitosti svého jmenování do funkce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).