Hlavní navigace

Personální změny ve statutárních orgánech Unipetrolu

Dozorčí rada společnosti Unipetrol na svém včerejším zasedání zvolila nového člena představenstva. Tím je Arkadiusz Kotlicki, který byl dosud členem dozorčí rady Unipetrol a včera na tuto funkci rezignoval. A. Kotlicki bude současně zastávat i pozici ředitele pro transformaci skupiny Unipetrol.

Sdílet

Dozorčí rada zároveň projednala rezignaci Pawla Szymanskeho z funkce člena dozorčí rady společnosti Unipetrol s tím, že výkon jeho funkce skončil ke včerejšímu dni. Dozorčí rada dále jmenovala Roberta Bednarskeho do funkce náhradního člena dozorčí rady společnosti Unipetrol na dobu do příštího zasedaní valné hromady společnosti Unipetrol.

Arkadiusz Kotlicki (41) vystudoval fakultu elektroniky Vysokého učení technického v Lodži. Před nástupem do PKN ORLEN, kde vede odbor integrace se společností Unipetrol, pracoval více než 12 let v oblasti podnikatelského poradenství pro několik významných poradenských společností (např.: Accenture, ATKearney, Deloitte). V tomto období se také podílel na mnoha lokálních a mezinárodních projektech pro více než 20 různých společnosti se zaměřením na systémy a integraci v oblasti podnikání, zdokonalování podnikatelských aktivit a zavadění řízení zásobovacích řetězců.

„Jsem rád, že budu moci vést projekt transformace skupiny, protože mám velké zkušenosti s procesy restrukturalizace společností. V tuto chvíli je to jeden z nejdůležitějších úkolů, který musí skupina Unipetrol zvládnout, aby byla efektivní společností,“ říká A. Kotlicki.

Arkadiusz Kotlicki absolvoval mnoho mezinárodních školení v oblasti implementace informačních technologií, zpracovávání strategií, řízení změn, reorganizaci procesů v podnikání, strategického zásobování, systémů řízení nákladů ABC a kurzů se zaměřením na software.

Robert Bednarski (34) vystudoval Vysokou školu ekonomickou ve Varšavě (SGH), kterou zakončil doktorským titulem. Svou profesní dráhu zahájil v roce 1996 na ministerstvu financí, kde pracoval jako referent pro zahraniční obchod. V letech 1997–2002 byl vedoucím úseku nakládání s finančními prostředky ve společnosti Petrochemia Płock. Od roku 2002 působí ve společnosti PKN ORLEN. Nejprve zastával funkci ředitele oddělení řízení financí (2002–2005), od roku 2005 byl finančním ředitelem ve společnosti Basell Orlen Polyolefins. V letech 1998–2005 působil jako člen dozorčích rad společností Skupiny PKN ORLEN od roku 2005 je členem představenstva. V srpnu 2007 byl jmenován ředitelem pro organizaci a integraci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).