Personální změny v Hypoteční bance

[Tisková zpráva] V Hypoteční bance nastalo v listopadu několik personálních změn, a to jak v centrále společnosti, tak v pobočkové síti.

Sdílet

Na pozici ředitele nově vzniklého odboru Úvěrová rizika a politika nastoupil od začátku listopadu Vladimír Vojtíšek (32). Novým ředitelem regionální pobočky v Praze 1 byl v polovině listopadu jmenován Petr Svoboda (38). Vedením karlovarské regionální pobočky byl od stejného data pověřen Pavel Dvořák (29).

Personální posila na centrále Hypoteční banky:

Ředitelem nově vzniklého odboru Úvěrová rizika a politika Hypoteční banky se stal Vladimír Vojtíšek (32). Na tento post přichází z pozice výkonného manažera pro vývoj retailových úvěrových produktů, kterou zastával v ČSOB od roku 2007. Pro ČSOB pracoval Vojtíšek celkem 12 let, nejprve na postu finančního poradce a posléze v pozici procesního manažera.

„Vladimír má to správné know-how, které získal díky své dlouhé praxi v ČSOB. Zde byl nejprve pět let v přímém kontaktu s klienty a následně se sedm let věnoval finančním trhům a retailovým úvěrovým produktům, včetně hypotečních úvěrů. Jeho rolí je pomoci nám posilovat naši pozici jedničky na trhu,“ komentuje Jan Sadil, generální ředitel Hypoteční banky.

„Do Hypoteční banky přicházím v období, kdy se česká ekonomika a spolu s ní i hypoteční trh opět vydávají na dráhu směrem vzhůru. S růstem přijdou i možnosti vývoje nových služeb a rozvoje těch již existujících. Hypoteční banka je specialistou a jednou z našich priorit je uchovat si i nadále kvalitní úvěrové portfolio,“ uvedl Vladimír Vojtíšek.

Vladimír Vojtíšek také zastává důležitou pozici v České bankovní asociaci, kde je místopředsedou komise pro spotřebitelské otázky a členem komise pro hypoteční obchody. Vladimír Vojtíšek kromě získání magisterského titulu v Bankovním institutu, absolvoval řadu manažerských kurzů a pracovních stáží v Belgii, Irsku nebo Maďarsku. Je svobodný a bezdětný. Mezi jeho záliby patří sport (golf, lyžování, badminton), rád cestuje a jeho velkým koníčkem je také fotografování.

Personální změny v pobočkové síti Hypoteční banky:

K 15. listopadu 2010 byl do pozice ředitele regionální pobočky Praha 1 jmenován Petr Svoboda (38), který tak nahrazuje dosavadního ředitele Jindřicha Rouna. Petr Svoboda působí v bankovnictví na různých obchodních a manažerských pozicích již od roku 1993. Do Hypoteční banky nastoupil v roce 2005 na pozici ředitele regionální pobočky v Karlových Varech, kterou úspěšně vedl až do letošního listopadu. Před příchodem do Hypoteční banky působil od roku 1993 v Komerční bance. Vystudoval Národně vzdělávací institut, obor marketing a management a kurz Peněžní ekonomie a bankovnictví na Vysoké škole ekonomické v Praze.

„Jako ředitel karlovarské pobočky měl díky své systematické práci Petr Svoboda výborné obchodní výsledky. Hypoteční banka je na Karlovarsku přesvědčivou jedničkou v nových úvěrech, a to s téměř polovičním tržním podílem. Jsem přesvědčen, že svůj elán a pracovní nasazení přenese i na své nové působiště v Praze a pomůže nám i zde posílit naši tržní pozici,” vysvětluje Vlastimil Nigrin, člen představenstva a náměstek generálního ředitele pro věci obchodní v Hypoteční bance.

Místo Petra Svobody byl vedením regionální pobočky v Karlových Varech pověřen Pavel Dvořák (29). V bankovním sektoru pracuje Pavel Dvořák na různých pozicích již od roku 2002. Do Hypoteční banky nastoupil podobně jako Petr Svoboda v roce 2005 na pozici úvěrového analytika. V minulosti působil také v Československé obchodní bance, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).