Hlavní navigace

Penzijní připojištění – výhodné řešení pro zaměstnavatele

V dnešní době stále roste zájem o možnosti, které zvýší finanční ohodnocení zaměstnanců a současně jsou nákladově a daňově optimální. Jednou z variant je poskytování příspěvku na penzijní připojištění. Pro nové klienty Penzijního fondu Komerční banky, čtvrtého největšího penzijního fondu na českém trhu, je navíc připravena atraktivní nabídka.

Sdílet

Při uzavření smlouvy o penzijním připojištění na pobočce Komerční banky nebo prostřednictvím telefonního centra získá každý nově pojištěný zaměstnanec zajímavou prémii ve výši 500 Kč. Nabídka platí pro smlouvy s příspěvkem minimálně 300 Kč měsíčně, uzavřené do 30. 4. 2009.

„Rok od roku se také zvyšuje průměrný příspěvek zaměstnavatele na penzijní připojištění. Například Penzijní fond Komerční banky eviduje oproti roku 2003 nárůst výše průměrného příspěvku zaměstnavatele o celých 44 %. Současně roste také počet účastníků, kterým zaměstnavatel přispívá na penzijní připojištění. Konkrétně u PF KB představuje tento růst 95 % za posledních pět let, což je vysoce nad průměrem trhu penzijního připojištění v České republice,“ uvádí Pavel Jirák, předseda představenstva a výkonný ředitel Penzijního fondu Komerční banky.

Příspěvek na penzijní připojištění je mezi zaměstnavateli oblíbený nejen pro svou daňovou uznatelnost, ale i možnost uspořit až 34 % na odvodech sociálního a zdravotního pojištění. Pro zaměstnavatele je výhodnější přispívat svému zaměstnanci na penzijní připojištění, než mu o stejnou částku zvýšit plat. Ze zvýšené mzdy totiž platí zaměstnavatel sociální i zdravotní pojištění, zatímco u příspěvku na penzijní připojištění do výše 24 000 Kč/rok (tento limit zahrnuje i případné příspěvky na životní pojištění) tato povinnost nevzniká. Do stejného limitu je příspěvek osvobozen od sociálního a zdravotního pojištění a daně z příjmů i na straně zaměstnance.

Podle posledních průzkumů patří příspěvek na penzijní připojištění mezi nejčetnější a nejvyhledávanější benefit vedle stravenek a služebního mobilního telefonu. V současné době již téměř 1 milion zaměstnanců v ČR dostává příspěvek na penzijní připojištění od svého zaměstnavatele a tento počet dále roste. V posledních letech roste zájem o poskytování příspěvků zaměstnancům i u malých firem a podnikatelů, kteří mají pouze několik zaměstnanců.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).