Hlavní navigace

Penzijní fondy ČSOB mají již půl milionu klientů a posilují své postavení na trhu

Penzijní připojištění u ČSOB uzavřel v srpnu již půl miliontý klient. Penzijní fondy ČSOB tak potvrdily svoji pozici na trhu a již ve třetím kvartále překonaly svůj letošní cíl. Z hlediska počtu klientů je ČSOB čtvrtým největším poskytovatelem penzijního připojištění u nás. „Zájem o penzijní připojištění u ČSOB dokazuje neustále vysoká poptávka - během druhého čtvrtletí nám přibylo téměř 22 tisíc nových klientů, což je nejvíce na trhu,“ uvádí Kateřina Štěrbová zodpovědná za koordinaci obchodních aktivit ČSOB PF. V mezikvartálním srovnání narostl tržní podíl penzijních fondů ČSOB podle počtu klientů o 0,3 %.

Sdílet

Podle Kateřiny Štěrbové výsledky penzijních fondů ČSOB potvrzují trend trhu: „Lidí, kteří mají uzavřené penzijní připojištění, přibývá. V současné době u nás spravují penzijní fondy aktiva téměř 3,5 milionu klientů v celkové výši 125 miliard korun.“

Skupina ČSOB nabízí dva penzijní fondy s odlišnou investiční strategií: ČSOB Penzijní fond Stabilita je spíše konzervativní a staví především na investování do cenných papírů s pevným výnosem. V roce 2005 dosáhl průměrného zhodnocení ve výši 4,0 % a potvrdil tak vysokou výkonnost z předchozích let. ČSOB Penzijní fond Progres je zaměřen spíše na mladší klienty, kteří dávají přednost dynamické strategii a delší době spoření. V portfoliu fondu jsou více zastoupeny akcie a zahraniční dluhopisy. Již třetím rokem za sebou dosáhl nejvyššího zhodnocení na trhu, v roce 2005 to bylo 5,0 %. Skvělé výsledky ČSOB PF Progres ocenila v letošním roce také finanční akademie soutěže Zlatá koruna, když ho vyhodnotila jako nejlepší penzijní fond roku a udělila mu první cenu.

Skupina ČSOB má ve svém portfoliu také Zemský penzijní fond a Hornický penzijní fond Ostrava (HPFO). Ke konci letošního roku bude završena fúze mezi HPFO a ČSOB PF Progres.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).