Hlavní navigace

Penzijní fond České pojišťovny zvýšil bezpečnost vkladů svých klientů

Sdílet

Praha, 1. října 2001

Penzijní fond České pojišťovny (PFČP) navýšil svůj základní kapitál o 100 milionů Kč na celkových 210 milionů Kč, což přinese ještě větší bezpečnost vkladů klientů a posílí stabilitu samotného fondu. PFČP se tak stává fondem s největší kapitálovou výbavou na českém trhu penzijního připojištění. Zároveň došlo k posílení jeho kapitálových fondů o dalších 50 milionů Kč ve formě emisního ážia. Navýšení kapitálu provedla Česká pojišťovna, která je jediným vlastníkem PFČP.

„Navýšení kapitálu přinese upevnění finanční síly a stability fondu, zvýšení bezpečnosti vkladů pojištěnců a poslouží jako zdroj dalšího růstu firmy a rozvoje služeb klientům.“ říká Tomáš Matoušek, člen představenstva a finanční ředitel PFČP.

PFČP má v současné době 315 tisíc klientů a spravuje majetek ve výši přesahující 5 miliard Kč. Z hlediska počtu klientů je PFČP třetím největším penzijním fondem v České republice.

Penzijní fond České pojišťovny se od svého založení v roce 1994 řadí k finančně nejsilnějším a nejstabilnějším fondům. Zakladatelem a jediným akcionářem je Česká pojišťovna, fond tedy zůstává v českém vlastnictví a patří k jedné z nejvýznamnějších skupin na českém finančním trhu. Rozsáhlou sítí pracovišť a finančních poradců PFČP a České pojišťovny je zaručen nadstandardní a snadno dostupný servis po celém území ČR.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).