Hlavní navigace

Penzijní fond České pojišťovny ukončil integraci s Novým ČP Penzijním fondem

Praha, 6. října 2004 – Penzijní fond České pojišťovny ukončil základní proces sloučení s Novým ČP Penzijním fondem (dříve ABN AMRO Penzijní fond). Stalo se tak zápisem fúze do obchodního rejstříku, ke kterému došlo s platností od 1. října 2004. Penzijní fond České pojišťovny (PFČP) se po sloučení stává se svými více než 725 tisíci klienty a správou aktiv ve výši 20 miliard korun největším penzijním fondem v České republice.

Sdílet

Sloučení obou fondů je součástí strategie České pojišťovny v oblasti penzijního připojištění. Klíčový je pro nás růst a bývalý ABN AMRO Penzijní fond disponoval významným a rozsáhlým kmenem klientů, uvedl generální ředitel Penzijního fondu České pojišťovny (PFČP) Ivo Foltýn. Fúzí dojde ke snížení jednotkových nákladů a k růstu zhodnocení investovaných aktiv, což se pozitivně odrazí ve výši výnosů pro naše klienty. Všem zákazníkům zůstaly zachovány smluvní podmínky a veškeré nároky, doplnil Tomáš Matoušek, výkonný ředitel PFČP.

Součástí sloučení obou penzijních fondů jsou také personální přesuny ve vrcholovém vedení. Předsedou představenstva a generálním ředitelem zůstává Ivo Foltýn, místopředsedou představenstva a výkonným ředitelem pro finance a služby Tomáš Matoušek. Do funkce výkonného ředitele pro obchod a marketing byl jmenován Pavel Němec, který současně působí na pozici ředitele odboru korporátních klientů České pojišťovny. Členem představenstva Penzijního fondu České pojišťovny a současně vrchním ředitelem úseku produktového managementu České pojišťovny je Tomáš Machanec a Václav Šrajer, ředitel oddělení analýz PPF. Novým členem představenstva PFČP se rovněž stal Petr Kopecký, náměstek pro obchod České pojišťovny.

Celková integrace obou penzijních fondů bude zakončena v prvním pololetí roku 2005. Intenzivně nyní pracujeme na provozním sloučení obou společností a připravujeme nové služby pro naše zákazníky. K celkovému dokončení fúze dojde během prvního pololetí příštího roku, dodal Tomáš Matoušek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).