Hlavní navigace

Penzijní fond České pojišťovny se stal generálním partnerem občanského sdružení Hestia

Sdílet

Filozofií Penzijního fondu České pojišťovny je pomáhat občanům nejen zajistit si dostatečné finanční prostředky pro období důchodového věku, ale také podporovat zvyšování kvality jejich života i po ukončení aktivní pracovní činnosti. Z tohoto důvodu fond navázal spolupráci s občanským sdružením Hestia, které tuto myšlenku realizuje v praxi, a stal se jeho generálním partnerem. Občanské sdružení Hestia vede výzkumné, výcvikové a vzdělávací programy pro dobrovolníky v oblasti sociální, sociálně zdravotní, kulturní i v oblasti práce s mládeží.

Jednou z nových aktivit je program „Pro seniory“, který je stěžejním projektem vzájemné spolupráce s Penzijním fondem České pojišťovny. Prostředky věnované na výcvik a nezištnou bezplatnou činnost dobrovolníků v zařízeních pro seniory a v domovech důchodců přispějí ke zkvalitnění každodenního života starších spoluobčanů. Zpříjemní jim život také v oblasti kulturní a společenské a umožní jim rozšířit způsoby aktivního využívání volného času.

Je více než symbolické, že spojení Penzijního fondu České pojišťovny jako nositele dobrovolného finančního zabezpečení na stáří a podporovatele dobrovolnických aktivit s občanským sdružením Hestia započalo v roce 2001 ( od 1.10. ), který byl vyhlášen Mezinárodním rokem dobrovolníků.

Více informací o PFČP můžete získat, když si otevřete internetové stránky www.pfcp.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).