Hlavní navigace

Penzijní fond České pojišťovny je druhým největším fondem v České republice

Sdílet

Praha, 2. dubna 2002

Rok 2001 byl pro Penzijní fond České pojišťovny opět úspěšný. Výsledkem jeho hospodaření je zisk ve výši 180 mil. Kč, což je o 17 % více než v loňském roce. Zároveň se zvýšil objem aktiv spravovaných fondem meziročně o 33 % na výsledných 5,75 miliard Kč. Tyto výsledky umožní připsat klientům znovu zhodnocení jejich účtů nad úrovní bankovních vkladů, což spolu se státními příspěvky a možností daňových úlev činí z penzijního připojištění u Penzijního fondu České pojišťovny jeden z nejvýhodnějších spořících produktů na českém finančním trhu.

Zároveň byl akcionářem, Českou pojišťovnou, navýšen základní kapitál o 100 milionů na celkových 210 milionů korun. Penzijní fond České pojišťovny se tak stal fondem s nejvyšším objemem kapitálové vybavenosti na trhu.

Rok 2001 potvrdil dlouhodobý dynamický a kontinuální růst Penzijního fondu České pojišťovny, který společnost vykazovala již v letech uplynulých. Pokračující nárůst počtu klientů, kteří se rozhodli své úspory svěřit do Penzijního fondu České pojišťovny je jasným důkazem rostoucí důvěry zákazníků ve stabilitu fondu. „V loňském roce jsem získali celkem 55 tisíc nových klientů a dnes jich obsluhujeme již 330 tisíc. Penzijní fond České pojišťovny se tak stal druhým největším penzijním fondem v České republice. Spolu s tím se postupně mění i struktura klientského kmene, zvyšuje se podíl účastníků, kterým na penzijní připojištění přispívá jejich zaměstnavatel. Současně se snižuje i průměrný věk účastníků a rostou jejich úložky.“, uvedl Ing. Tomáš Matoušek, výkonný ředitel Penzijního fondu České pojišťovny.

Penzijní fond České pojišťovny, a.s. se od svého založení v roce 1994 řadí k finančně nejsilnějším a nejstabilnějším fondům v České republice. Zakladatelem a jediným akcionářem je Česká pojišťovna a.s., fond tedy zůstává v českém vlastnictví a přísluší k jedné z nejvýznamnějších skupin na českém finančním trhu. Rozsáhlou sítí pracovišť a finančních poradců PFČP a ČP je zaručen nadstandardní a snadno dostupný servis po celém území ČR. Vedení PFČP se aktivně zapojuje a významně podílí na činnosti Asociace penzijních fondů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).