Hlavní navigace

Pavel Kysilka se stal členem prezídia České bankovní asociace

[Tisková zpráva] Předsedu představenstva a generálního ředitele České spořitelny (ČS) Pavla Kysilku kooptovalo dnes do svých řad prezídium České bankovní asociace (ČBA).

Sdílet

Česká bankovní asociace je dobrovolným sdružením právnických osob, podnikajících v peněžnictví a úzce navazujících oblastech. Reprezentuje 99 % českého bankovního sektoru. Prezídium je jeho nejvyšším orgánem v období mezi shromážděními čle­nů.

Pavel Kysilka (52) vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Během let 1986 – 1990 pracoval v Ekonomickém ústavu ČSAV. V letech 1990 – 1991 působil na ministerstvu pro hospodářskou politiku jako hlavní ekonomický poradce. Od roku 1992 strávil plných sedm let v České národní bance, z toho většinu času jako její viceguvernér. V letech 1997 a 1998 z této pozice sedm měsíců centrální banku řídil.

Před příchodem do České spořitelny (v r. 2000) působil v Erste Bank Sparkassen (CR) v Praze jako výkonný ředitel pro oblast IT, organizace, lidských zdrojů a služeb. Byl také odpovědný za přípravu a implementaci integrace Erste Bank do České spořitelny. V prezídiu ČBA zaujal pozici uvolněnou po odchodu svého předchůdce v čele ČS Gernota Mittendorfera.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).