Hlavní navigace

Pavel Kavánek vyzývá ministra Sobotku k dialogu s bankami; válečná sekyra musí být zakopána

Šéf ČSOB a současně prezident České bankovní asociace Pavel Kavánek dnes dopoledne navštívil ministra financí Sobotku a tlumočil mu znepokojení nad celkovou atmosférou, která by mohla vyústit v návrat státního dirigismu vůči bankovnímu sektoru a která nepodloženě zpochybňuje reputaci českých bank.

Sdílet

Pavel Kavánek ministru Sobotkovi navrhl, aby se žádná ze stran, státní orgány ani bankovní sektor, navzájem nepřekvapovaly jednostrannými návrhy či opatřeními a ihned zahájily vzájemný dialog.

Není proč vykopávat válečnou sekyru, když jsme dosud vůbec nevyužili metodu jednání, uvedl Pavel Kavánek. Na jednáních, která navrhuji, by mohla být diskutována představa státu o transparentněj­ších nabídkách bank, náklady, které by si nová státní regulace bezpochyby vyžádala a zohledněna ochota klientů vyměnit je za vyšší informační komfort, řekl P. Kavánek.

P. Kavánek dodal, že si nemyslí, že by v liberálním tržním prostředí ČR měla být konkurence vyměněna za svěrací kazajku a že by zdejší klienti skutečně chtěli být po 15 letech svobodné volby znovu vedeni za ruku státní regulací.

Milan Tománek
výkonný ředitel Komunikace a vztahy k investorům ČSOB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).