Hlavní navigace

Patria Direct představila nové logo a plánuje další rozšíření služeb

Patria Direct, vedoucí online broker specializující se v rámci skupiny Patria na investiční služby pro retailové klienty, oznámil změnu svého loga. Tuto změnu bude do konce roku následovat rozšíření nabízených služeb o několik novinek.

Sdílet

Patria Direct mění od konce října své logo. Nové logo má zvýraznit její postavení v rámci Patria Finance, její orientaci na investiční služby pro retailové klienty a současně vyjadřovat dynamiku a růst, které Patria Direct od zahájení obchodování v roce 2001 dosáhla.

Patria Direct zaznamenává téměř nepřetržitý růst počtu klientů (ke konci letošního září činil jejich počet 3888 – jde o meziroční růst o 54 %), množství finančních zdrojů pod správou (téměř 8,120 mld. Kč – jde o meziroční růst o 180 %), nárůst objemu obchodů či počtu realizovaných objednávek.

O zájmu retailových investorů o obchodování prostřednictvím Patria Direct svědčí i to, že ke konci října dosáhl jejich počet hranici 4000, řekl Roman Koděra, vedoucí makléř Patria Direct.

Nejen růst těchto ukazatelů, ale i šíře služeb řadí Patrii Direct k nejsilnějším online brokerům. Unikátní je například i šíře a dostupnost informačního servisu, které poskytuje svým klientům.

Do konce letošního roku Patria Direct rozšíří poskytované služby. Půjde o:

 • Změnu designu internetové aplikace www.patria-direct.cz.
 • Obchodování na varšavské burze cenných papírů.
 • Zprostředkování koupě fondů KBC.

Patria Direct nabízí investiční služby široké veřejnosti, která si může z její nabídky zvolit produkt šitý na míru jak v návaznosti na velikost jednotlivé investice, tak v nadstandardně nabízených službách, za něž je ochotna zaplatit vyšší transakční náklady, řekl Roman Koděra, vedoucí makléř Patria Direct.

Patria Direct umožňuje nyní svým klientům obchodovat s těmito cennými papíry:

 • české akcie (na pražské burze),
 • zahraniční akcie (USA, Německo, Euronext – Belgie, Holandsko, Francie, Švýcarsko, Velká Británie),
 • indexové akcie (ETF),
 • HZL Hypoteční banky,
 • státní dluhopisy ČR,
 • měnové konverze (USD, EUR, GBP, CHF),
 • poskytování úvěru na nákup cenných papírů (margin).

S těmito cennými papíry mohou obchodovat prostřednictvím několika kanálů. Využít mohou služeb:

Informace o realizaci pokynu a vkladu peněz na evidenční účet mohou klienti Patria Direct získávat formou SMS zpráv. K výhodám Patria Direct patří silná informační podpora, kterou mohou pro svá rozhodování získat. Vedle konzultace s osobním makléřem jsou jim k dispozici i internetové nebo mobilní služby Patria Plus (www.patriaplus.cz).

Tato silná informační podpora vychází ze strategie Patria Direct, která je založena na těchto principech:

 • Poskytovat kvalitní služby investičního bankovnictví na vysoké mezinárodní úrovni pro privátní klientelu, které jsou založeny na osobním přístupu a „in-time reply policy“.
 • Zajistit klientům maximální možnou bezpečnost investic díky spolupráci s renomovanými bankami a institucemi a kvalitním risk managementem.
 • Rychlá a komplexní informační podpora (poradenské služby, internetový portál www.patria.cz a www.patriaplus.cz, SMS a email zprávy).

Klienti mohou uzavřít online smlouvu s Patria Direct prostřednictvím stránek www.patria-direct.cz nebo na všech pobočkách ČSOB. Poplatky za obchodování na pražské burze již od 100 Kč, na zahraničních trzích od 14,95 USD. Minimální objemy obchodů nejsou pro akciové obchody stanoveny.Výhodou pro klienty je nadstandardní úročení peněz, které jsou drženy na klientském korunovém sběrném účtu (95 % PRIBID).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).