Hlavní navigace

Patria Direct obchoduje již v celé střední Evropě

Patria Direct zahájila obchodování na maďarské burze a stala se tak prvním českým on-line obchodníkem obchodujícím na všech burzách ve středoevropském regionu

Sdílet

Patria Direct umožňuje svým klientům od poloviny února obchodovat s akciemi na atraktivním maďarském kapitálovém trhu. Ten v roce 2005 zaznamenal růst o téměř 41 %. Zahájením obchodování na maďarské burze završila Patria Direct rozšíření svých aktivit do celého středoevropského regionu.

Patria Direct se rozhodla umožnit svým současným i potenciálním klientům účastnit se obchodování na maďarské burze. Ta má ve své nabídce 45 titulů o celkové tržní kapitalizaci 29 miliard EUR.

Od poloviny února jsme spustili obchodování na maďarské burze, v reakci na sílící přání našich klientů. Okamžitě po spuštění obchodování jsme zaznamenali silný zájem o mnohé z titulů tohoto atraktivního trhu, řekl Oldřich Pavlovský, výkonný ředitel Patria Direct. „V současnosti naše společnost působí jako první český on-line obchodník s cennými papíry na všech burzách středoevropského regionu, konkrétně v ČR, Polsku a Maďarsku,“dodal.

Základní údaje o maďarské burze svědčí o silném růstu a potenciálu trhu. Hlavní index maďarské burzy BUX zaznamenal během roku 2005 nárůst o téměř 41 % (viz graf na konci tiskové zprávy). Výrazně vzrostl také objem realizovaných obchodů – z 10,4 miliard EUR v roce 2004 na 19,42 miliard EUR v roce 2005.

Patria Direct nabízí možnost obchodovat s maďarskými cennými papíry prostřednictvím internetových stránek www.patria-direct.cz, telefonicky a s pomocí osobního makléře. Při podání příkazů k obchodování prostřednictvím internetu se poplatky za transakci pohybují již od 1800 HUF (cca 200Kč) za obchod. Společně s obchodováním cenných papírů nabízíme i měnové konverze CZK/HUF zdarma, informoval o nových službách Patria Direct Oldřich Pavlovský.

Budapešťská burza je rozdělena na 4 sekce: sekci akcií, dluhopisů, derivátů a komodit. Vedle hlavního trhu existuje i neregulovaný trh. Obchodování probíhá od 9:00 do 16:30 a standardní termín vypořádání obchodů je T+3.

Podrobné informace o systému obchodování, cenných papírech a výsledcích obchodování najdete na internetové adrese maďarské burzy www.bse.hu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).