Hlavní navigace

Oblíbená Pastelka za rok zdvojnásobila počet klientů

Allianz pojišťovna evidovala na začátku letošního září 13.032 aktivních smluv na dětské pojištění Pastelka, na nichž bylo pojištěno 33.341 osob (19.685 dětí a 13.656 dospělých). Meziročně se tak počet klientů Pastelky téměř zdvojnásobil.

Sdílet

Dětské investiční životní pojištění Pastelka uvedla Allianz pojišťovna na trh v září roku 2006. Pojištění Pastelka je určeno dětem od 0 do 20 let, přičemž na jednu smlouvu lze pojistit až čtyři děti a dva dospělé. Stačí jedna smlouva do rodiny; při narození dalšího potomka se pojistná smlouva jednoduše rozšíří. Jde tedy o rodinné pojištění v pravém smyslu slova.

Pastelka nejen chrání bezpečí dětí, ale poskytuje možnost dynamického spoření a zhodnocování vložených peněz až do dospělého věku (25 let). Možností spořit až 4 dětem v rámci jedné smlouvy je Pastelka zcela unikátní, žádný obdobný produkt tuto možnost nenabízí. V roce 2008 se výhody Pastelky ještě rozšířily: k pěti investičním fondům přibyl speciální fond s garantovaným výnosem GARANCE 2,4. Ten rodičům garantuje, že zhodnotí vložené prostředky nejméně o 2,4%, navíc je připisován podíl na zisku. Minimální měsíční spořící částka pro dvě děti činí 600 korun (300 za jedno dítě), jde o široce dostupný produkt pro všechny.

Nejčastějším vstupním rokem dítěte je 0 a 6,5 roku. Je to dáno tím, že rodiče uzavírají Pastelku nejčastěji při narození dítěte a v době, kdy jejich potomek zahajuje školní docházku. Nejčastějším výstupním věkem je maximální věková hranice 25 let.

Průměrný počet dětí pojištěných na jedné smlouvě je 1,51. Průměrný počet dospělých je 1,05.

Pastelka zahrnuje pojištění úrazu, hospitalizace, léčebných výloh v zahraničí, ale i případů, kdy klient nebude schopen splácet pojistné z důvodu smrti či plné invalidity. V takové situaci hradí dítěti pojistné přímo Allianz pojišťovna.

Naprostá většina klientů sjednává také různá připojištění, která Pastelka nabízí. Většina dětí je pojištěna na úraz, na pobyt v nemocnici a pro případ závažných nemocí. Přes 60 procent rodičů má sjednáno připojištění pro případ smrti dospělých, stejně tak oblíbené je i zproštění od placení pojistného v případě smrti či plné invalidity dospělých.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).