Hlavní navigace

Ovlivněte budoucnost vnitřního trhu

Generální ředitelství pro vnitřní trh a služby Evropské komise pořádá celoevropský průzkum o budoucnosti vnitřního trhu. I čeští spotřebitelé mají možnost se do něj zapojit prostřednictvím stránek Sdružení obrany spotřebitelů ČR. Přečtěte si přiložený materiál s otázkami (v pdf), své odpovědi napište do přiloženého formuláře a ovlivníte rozvoj vnitřního trhu Evropské unie.

Sdílet

Ve sdělení Evropské komise se mj. píše: Vnitřní trh vstoupil do rozhodující fáze. Zásadním způsobem jsme pokročili směrem k vytvoření hospodářské oblasti, ve které se osoby, zboží, služby a kapitál mohou volně pohybovat. Velká část potenciálu však zůstává stále nevyužita. Kromě toho stojí před vnitřním trhem nové významné úkoly. Uvažujeme proto o tom, jak by politika vnitřního trhu mohla pokročit kupředu.

Tato konzultace si klade za cíl podnítit veřejnou debatu o budoucnosti politiky vnitřního trhu. Obsahuje počáteční hodnocení stavu vnitřního trhu a pojednává o možných směrech budoucí politiky. Stanoviska zde vyjádřená mají předběžnou povahu. Vypracovalo je GŘ pro vnitřní trh a služby a nepředstavují nutně oficiální stanovisko Komise. Ptáme se na řadu otázek týkajících se budoucnosti vnitřního trhu a velmi doufáme, že obdržíme odpovědi od co nejširší možné řady zdrojů. Vítány jsou příspěvky občanů, podniků, zastupujících orgánů, veřejných správ, dalších institucí EU, akademické obce a expertních skupin – vlastně kohokoli, kdo se aktivně zajímá o Evropu a budoucí vývoj vnitřního trhu.

Samozřejmě, že ne všechny otázky budou vhodné pro každého jednotlivého respondenta. Doporučujeme Vám, abyste odpověděli na otázky, které jsou předmětem Vašeho zájmu. Také vezměte laskavě na vědomí, že s ohledem na rozsáhlou povahu konzultace o vnitřním trhu jako celku budeme při vyhodnocování odpovědí brát ohled na výsledky stávajících konzultací ke specifickým oblastem politiky. Byli bychom vděční, kdybyste nám zaslali své názory před 15. červnem 2006. Žádáme Vás, abyste pro své odpovědi použili přiložený formulář. Odpovědi posílejte, jak je uvedeno v dotazníku na adresu: markt-future-IM-policy@cec.eu.int nebo běžnou poštou: Bernhard Friess, European Commission, DG Internal Market and Services, C-107 5/32, B – 1049 Brussels.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).