Hlavní navigace

OVB opět s ratingem AAA excelentní v hodnocení ČEKIA Stability Award

[Tisková zpráva] Společnost OVB Allfinanz byla podruhé za sebou oceněna nejvyšší známkou v hodnocení ČEKIA Stability Award. Navázala tak na úspěch z minulého roku, kdy jako první finančně poradenská společnost na trhu získala hodnocení AAA excelentní.

Sdílet

„Je to nejen potvrzení naší silné pozice na trhu finančního poradenství, ale především další důkaz, že změny, které jsme před několika měsíci implementovali do každé části naší činnosti, se setkaly s úspěchem,“ řekl k ocenění předseda představenstva a generální ředitel OVB Allfinanz Michal Knapp.

Podle Michala Knappa je ocenění AAA excelentní v hodnocení ČEKIA Stability Award důležitým signálem nejen pro klienty, ale i zaměstnance, spolupracovníky a produktové partnery OVB. „Jsem přesvědčen, že toto vysoké ocenění dostala nikoli OVB jako značka, ale jako společnost, kterou tvoří lidé. Svou měrou se tedy na tomto výborném výsledku podílel každý z našich téměř 4 000 aktivních spolupracovníků či zaměstnanců a jim všem patří náš dík,“ dodal Knapp.

Hodnocení ČEKIA Stability Award posuzuje stabilitu sledovaných firem a je nezávislým měřítkem finanční a nefinanční bonity firmy. Vyjadřuje její současný stav, finanční situaci, a to včetně predikce budoucího rizika, která je vyjádřena ČEKIA Stability Ratingem. Hodnocena je nejen finanční stabilita, ale také celkový přístup firem a jejich působení na trhu. Do ocenění se rovněž promítá otevřenost komunikace, přístupnost informací o firmě či její vlastnické struktuře.

Česká kapitálová informační agentura, a.s. (ČEKIA) je vedoucí poskytovatel ekonomických (finančních, kreditních, obchodních a marketingových) informací o firmách. Zaměřuje se na informace především z České a Slovenské republiky, díky silnému zahraničnímu vlastníkovi však poskytuje také informace o firmách z celé Evropy. ČEKIA Stability Rating je ratingový model predikující riziko úpadku českých firem v období následujících dvanácti měsíců.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).