Hlavní navigace

OpenSkies startuje

Letecká společnost British Airways plánuje zahájení provozu své nové dceřiné letecké společnosti „OpenSkies“, která bude nabízet cestujícím denní lety z New Yorku do Bruselu a Paříže.

Sdílet

OpenSkies zahájí svůj provoz v červnu 2008 s jedním letadlem typu Boeing 757, který bude létat z New Yorku do Bruselu nebo na letiště Charles de Gaulle v Paříži. Do leteckého parku pak bude v tomto roce zařazeno i druhé letadlo, které bude létat do druhé EU destinace. Do konce roku 2009 je v plánu provozovat šest Boeingů 757, které budou pocházet ze stávajícího leteckého parku společnosti British Airways.

Letadlo typu Boeing 757 pojme až 82 pasažérů a na palubě budou tři třídy pro cestující: business, premium economy a economy.

Výkonný ředitel společnosti British Airways Willie Walsh říká: „Pro nás jde o vzrušující nové podnikání. A jsme si jisti, že to bude velký úspěch, neboť vycházíme ze síly zavedené firmy v USA a Evropě, kterou British Airways je. Tím, že jsme nové letecké spojení nazvali OpenSkies, oslavujeme první důležitý krok za posledních 60 let. Krok k liberizovanému leteckému trhu mezi USA a EU, což znamená, že můžeme létat mezi veškerými destinacemi v USA a EU. Také to signalizuje naše odhodlání při zasazování se o další liberizaci na tomto trhu při dalších jednáních mezi EU a USA během tohoto roku.“

Business třída OpenSkies nabízí 24 sedadel, které je možno rozložit na lůžko o délce 183 cm. V třídě premium economy bude k dispozici 28 sedadel s rozestupem mezi sedadly 132 cm a v třídě economy je k dispozici 30 míst.

Boeingy 757 budou mít nainstalována křidélka. To přispěje k lepšímu využítí spotřeby paliva, ke snížení emisí CO2 a ke zvýšení provozního dosahu letounu.

Generálním ředitelem OpenSkies se stane Dale Moss, bývalý obchodní ředitel British Airways. Letecká společnost OpenSkies je registrována ve Velké Británii. V nejbližší budoucnosti společnost požádá o registraci pro nezbytné regulatorní schválení v USA a UK.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).