Hlavní navigace

Opatrnější jízda by zlepšila bezpečnost silničního provozu, myslí si 77 % Čechů

[Tisková zpráva] Jak vyplývá z průzkumu DIRECT Pojišťovny, více než tři čtvrtiny Čechů se domnívají, že by opatrnější jízda mohla snížit počet dopravních nehod na tuzemských silnicích.

Sdílet

Mezi další faktory, které by mohly podle názoru české populace přispět ke snížení nehodovosti, patří lepší stav tuzemských silnic (63 %) a omezení kamionové dopravy (40 %). Naopak pouhá třetina dotázaných si myslí, že by celkovou situaci mohla změnit častější přítomnost policie na českých silnicích. 

„Podle statistik nehodovosti Policie ČR je nejčastější příčinou zavinění autonehody nesprávný způsob jízdy, jako je např. nedostatečné věnování pozornosti řízení vozidla. To se shoduje s výsledky našeho výzkumu, podle kterého by nehod ubylo, pokud by řidiči jezdili opatrněji a stoprocentně se soustředili na řízení,“ říká Tomáš Zavoral, tiskový mluvčí DIRECT Pojišťovny.

Průzkum DIRECT Pojišťovny dále ukázal, že každý třetí Čech je toho názoru, že kladení vyšších nároků na získání řidičského oprávnění v autoškolách by ve svém důsledku vedlo ke zlepšení situace na našich silnicích. Za relativně málo důležitý faktor Češi naopak označili omezení maximální rychlosti na silnicích, pouze 27 % respondentů si totiž myslí, že by toto opatření vedlo ke snížení nehodovosti. Jen 17 % Čechů je pak přesvědčeno, že by počty nehod snížilo dokonalejší značení tuzemských komunikací.

Staří versus mladí

Z průzkumu DIRECT Pojišťovny dále vyplynulo, že mladší a starší generace odlišně vnímá důležitost faktorů, které ovlivňují bezpečnost na českých silnicích. Starší respondenti ve věku nad 60 let nejčastěji uvádějí jako jednu z možností snížení nehodovosti na českých silnicích opatrnější jízdu (87 %), na druhou stranu mladší řidiči ve věku od 30 do 39 let vidí častěji cestu k nižší nehodovosti v omezení kamionové dopravy (69 %) a ve zlepšení stavu českých silnic (69 %).

Autopojištění

Kromě všeobecně známého povinného ručení se dnes již téměř nutností stává havarijní pojištění, které kryje škody vzniklé na vlastním vozidle. DIRECT Pojišťovna nabízí klientům čtyři balíčky havarijního pojištění a každý si tak může vybrat takové krytí, které nejvíce vyhovuje jeho potřebám.

Výhody havarijního pojištění DIRECT Pojišťovny:

•    Pojištění lze během několika minut sjednat pohodlně přes internet nebo po telefonu.

•    Pojistné plnění vyplácíme do 2 pracovních dnů od konce šetření pojistné události.

•    Asistenční služby zahrnuté v ceně pojištění jsou k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

•    Kopírujeme bonusy z povinného ručení na havarijní pojištění.

•    Sleva 6 % za sjednání povinného ručení společně s havarijním pojištěním.

•    Sleva za zabezpečení vozidla (až 50 % z pojistného rizika odcizení).

•    V rámci rizika odcizení automatické krytí dětské sedačky.

•    Možnost odkladu počátku pojištění až o 5 měsíců.

•    Pro výpočet pojistného používáme nejvíce parametrů ze všech pojišťoven na českém trhu. Větší množství předaných údajů dává jasnou výhodu klientovi, který díky tomu získá cenu „šitou na míru“.

Průzkum pro DIRECT Pojišťovnu provedla společnost Gfk Czech, s.r.o. v únoru 2010 na reprezentativním vzorku 1 000 respondentů. 


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).