Hlavní navigace

Online rezervované letenky Českých aerolinií je nyní možné hradit také v hotovosti

[Tisková zpráva] V hotovosti je od dnešního dne možné zaplatit také ty letenky Českých aerolinií, které si zákazník rezervoval přes webové stránky společnosti.

Sdílet

Od okamžiku vytvoření rezervace má až 72 hodin, tedy až celé tři kalendářní dny, na zaplacení nákupu. Při nakupování letenek na internetových stránkách Českých aerolinií bylo doposud možné platit třemi způsoby: kreditní kartou, embosovanou platební kartou s povolením pro internetové transakce nebo online bezhotovostním převodem z účtu na účet. Nový druh hotovostní platby není v leteckém byznysu zdaleka samozřejmostí. České aerolinie jsou první leteckou společností, která ji svým zákazníkům na českém trhu přináší.

„Nízká penetrace debetních karet na některých trzích nebo neochota či obava běžně realizovat platby jejich prostřednictvím na internetu nás vede k zavedení nového platebního nástroje. České aerolinie tak dávají poměrně početné cílové skupině bezpečnou alternativu platby také při online rezervaci letenky. Během testovacího provozu tento způsob využili stovky našich klientu v průběhu jediného týdne,“ zdůvodňuje Jiří Marek viceprezident pro obchod a marketing Českých aerolinií. Kromě domácího trhu České aerolinie uvádějí nový nástroj na hotovostní úhradu letenek do plného provozu také na trzích v Bulharsku, Litvě, Rumunsku, Ruské federaci, Srbsku a Ukrajině.

Nový platební nástroj pro hotovostní úhradu je možné využít pouze při nákupu letenky na internetových stránkách Českých aerolinií, na adresách www.csa.cz nebo www.czechairli­nes.com. Jeho použití je snadné. Cestující si v posledním kroku online rezervace letenky vybere jako možnost platby „cash payment“ a zvolí místo úhrady. Poté je jeho rezervace automaticky prodloužena až na tři kalendářní dny, tedy 72 hodin od okamžiku vytvoření rezervace. Během této doby má zákazník možnost za letenku zaplatit v hotovosti na prodejních místech Českých aerolinií až poté, co si pohodlně zařídí všechny náležitosti související s cestou. Okamžitě po zaplacení pracovníci Českých aerolinií zákazníkovi vystaví a vytisknou elektronickou letenku na rezervovaný let. Pokud cestující ve stanoveném termínu letenku neuhradí, rezervace automaticky zaniká.

V hotovosti je pak možné letenku uhradit v městské prodejní kanceláři Českých aerolinií v Praze, na adrese V Celnici 5, Praha 1, v pracovních dnech od 9:30 do 17:00. Je možné také využít kanceláře Českých aerolinií na Terminálu 1 a 2 Letiště Praha/Ruzyně, které jsou otevřeny sedm dní v týdnu od 5:00 do půlnoci (T1) a do 23:00 (T2). Společnost do budoucna plánuje rozšíření míst pro hotovostní platby, v první fázi se bude jednat o regionální síť OK Pointů. Nový hotovostní způsob úhrady je možné použít k zaplacení jakékoliv letenky Českých aerolinií bez ohledu na rezervační nebo cestovní třídu s odletem minimálně za sedm dnů od data vytvoření rezervace. České aerolinie za jeho využití neúčtují žádný poplatek. Za vystavení letenky tímto způsobem je klientovi účtován pouze standardní servisní poplatek, stejně jako při nákupu na internetových stránkách společnosti.

Souhrn možnosti úhrady letenek Českých aerolinií na českém trhu:

1.    při nákupu přes internetové stránky společnosti na www.csa.cz nebo www.czechairli­nes.com:

·    NOVĚ v hotovosti v prodejních kancelářích společnosti

·    kreditní kartou

·    embosovanou platební kartou nebo běžnou platební kartou s povolením pro internetové transakce

·    online bezhotovostním převodem (prostřednictvím PaySec, eKonto nebo Raiffeisenbank)

2.    při nákupu přes Kontaktní centrum Českých aerolinií:

·    kreditní kartou

·    embosovanou platební kartou

·    offline bezhotovostním převodem (pro některé rezervační třídy s datem odletu delším než 7 dnů od vytvoření rezervace)

3.    při nákupu v městské prodejní kanceláři Českých aerolinií v Praze 1

·    v hotovosti

·    kreditní kartou

·    embosovanou platební kartou

·    offline bezhotovostním převodem (pro některé rezervační třídy s datem odletu delším než 7 dnů od vytvoření rezervace)

·    fakturou (pouze pro klienty s uzavřenou smlouvou s Českými aeroliniemi)

·    inkasem (pouze pro klienty s uzavřenou smlouvou s Českými aeroliniemi)

4.    při nákupu v ostatních prodejních kancelářích Českých aerolinií (Letiště Praha, Ostrava a Karlovy Vary) a v síti OK Pointů:

·    v hotovosti

·    kreditní kartou

·    embosovanou platební kartou

5.    při nákupu prostřednictvím prodejců letenek a cestovních kanceláří

·    možnosti úhrady se liší dle prodejců

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).