Hlavní navigace

Ohlašované výsledky hospodaření a jejich vliv na kurzy akcií obchodovaných na trhu RM SYSTÉM

Mírně pozitivní týden zaznamenal český akciový týden. Přesto je většina investorů stále obezřetná v obavě pokračující americké úvěrové krize na kapitálových trzích. Ta v poslední době straší většinu akcionářů finančních a developerských společností. V současné době kapitálové trhy řeší na jedné straně problém zvyšující se inflace a na straně druhé potíže se splácením rizikových hypoték po té, co americká centrální banka držela dlouhodobě úrokové sazby na vysoké úrovni. České republiky se tento problém týká spíše okrajově, přesto tento faktor působí intenzivně na akcie Erste, ECM, Orco a Komerční banky.

Sdílet

Právě Erste Bank byla postižena poklesem kurzu velmi intenzivně a možná i proto byla nyní pro některé obchodníky velmi zajímavou investicí. Během uplynulého týdne umazal titul část předešlých ztrát a uzavřel růstem o více jak 9% na 1 320 Kč za akcii.

Jedny z prvních relevantních informací zveřejnila společnost AAA Auto. Za prvních devět měsíců podnik vytvořil čistý zisk 4,3 mil. EUR (-31,8% y/y) při tržbách 350,9 mil. EUR (+39,5% y/y). Velmi výrazně rostl počet prodaných automobilů, za první tři čtvrtletí to bylo konkrétně 60 125 prodaných vozů. Kurz akcie reagoval na oznámené výsledky hospodaření mírně pozitivně, přesto se titul obchoduje hluboko pod svojí upisovací cenou. Závěr pátečního obchodování zastihlo kurz akcie na hodnotě 47,90 Kč.

Výsledky hospodaření zveřejnily rovněž další společnosti. Za devět měsíců vytvořila společnosti Orco čistý zisk 68,4 mil. EUR při tržbách 213,3 mil. EUR, což bylo více než očekávaní trhu. Růst čistého zisku byl ale způsoben jednorázovými vlivy. Kurz Orco v poslední době silně poklesl v souvislosti s obecnou nedůvěrou k akciím developerů. Uplynulý týden nezaznamenal kurz akcie výraznějších změn a uzavřel na 2 443 Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).