Hlavní navigace

OHL ŽS VYHRÁLA VÝBĚROVÁ ŘÍZENÍ NA STAVBU DVOU nových pavilonů VŠB - TUO

Ostrava, 8. ledna 2007 - Vítězem veřejných soutěží na výstavbu dvou nových pavilonů Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava se stala akciová společnost OHL ŽS. Jedná se o technologický pavilon Centra pokročilých inovačních technologií (CPIT) a pavilon velkých poslucháren Fakulty stavební (FAST).

Sdílet

Technologický pavilon CPIT je třípodlažní objekt v areálu VŠB – TUO, ve kterém budou umístěna odborná pracoviště špičkových absolventů doktorských studijních programů a dalších absolventů a studentů univerzity v oblasti perspektivních technologií pro stavebnictví, hutnictví, strojírenství, energetiku, informatiku a nanotechnologie. V pavilonu budou laboratoře, kanceláře a poloprovozní prostory. Celková zastavěná plocha pavilonu včetně atria bude 3.952 m2 a celková podlahová plocha bude 6.967 m2 . Pavilon bude mít nosnou konstrukci z prefabrikovaného železobetonového skeletu a plochou střechu. Fasádu bude tvořit odvětraný plášť z hliníkových kazet a prosklených hliníkových stěn. Na zakázce, jejíž celková cena je 191,6 mil. Kč bez DPH, se bude rovněž podílet Skanska CZ. Projekt vypracovala firma OSA projekt, s.r.o. z Ostravy.

I druhý objekt – Pavilon velkých poslucháren FAST vyroste v areálu VŠB – TUO. Bude to šestipodlažní budova, ve které budou umístěny nové posluchárny s kapacitou 25 až 50 míst, ateliéry, pracovny pro vyučující a dvě velkoprostorové posluchárny, z nichž každá má kapacitu 200 míst. Celková zastavěná plocha bude u tohoto objektu 1.816 m2 a celkový obestavěný prostor 29.200 m3. Nosnou konstrukci bude tvořit železobetonový skelet, střecha bude plochá a na fasádě budou pásová okna. Jako dominantu objektu navrhli autoři projektu z další ostravské firmy PPS KANIA, s. r. o. nárožní věž s ocelovou nosnou konstrukcí opláštěnou strukturálními prosklenými stěnami. Cena druhého pavilonu je 177,2 mil Kč bez DPH.

V těchto dnech jsou podepisovány smlouvy mezi OHL ŽS, a.s. jako dodavatelem obou objektů a VŠB – TUO jako investorem. Vlastní výstavba obou pavilonů, kterou bude zajišťovat divize Stavitelství Ostrava OHL ŽS, a.s., bude zahájena v roce 2007 a jejich dokončení je plánováno na rok 2008.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).