Hlavní navigace

OHL ŽS POSTAVÍ V ÁZERBAJDŽÁNU další dva úseky dálnice

Brno, 21. prosince 2006 – Od února letošního roku staví OHL ŽS, a.s. v Ázerbájdžánu 24 km dlouhý úseku dálnice z Baku směrem na hranice s Ruskou federací. Minulý týden byly podepsány smlouvy o výstavbě dalších dvou dálničních úseků. Jedná se o úsek mezi 6. a 45. kilometrem a mezi 89. a 111. kilometrem této dálnice. Spolu s prvním úsekem se tak OHL ŽS bude v Ázerbájdžánu podílet na výstavbě více než 80 kilometrů dálnice.

Sdílet

Investorem je ázerbájdžánská vláda zastoupená ministerstvem dopravy, generálním dodavatelem pak akciová společnost OHL ŽS reprezentovaná svým místním zastoupením OHL JS Branch Baku. Subdodavatelem bude s největší pravděpodobností místní firma AzerinSaatServis. Projekt zpracovala turecká firma Ecotemelsu. O významu zakázky svědčí i fakt, že v Ázerbájdžánu jsou v současnosti pouze tři stejně významné dopravní stavby, které jsou přímo sledovány ministrem dopravy.

„Věřím, že nejlepší referencí pro nás byla probíhající výstavba prvního úseku a že jsme naše partnery přesvědčili, že dálnice stavět umíme,“ řekl dnes Ing. Michal Štefl, předseda představenstva a generální ředitel OHL ŽS, a.s.

Vlastní výstavba dálnice se skládá z částečné rekonstrukce stávající komunikace ze 70. let a o vybudování nové rychlostní komunikace dálničního typu včetně mostů a mimoúrovňových křížení.

Termíny realizace jsou 600 a 800 dnů. Celková cena obou zakázek přesahuje 112 mil. dolarů a je financována z exportního úvěru České exportní banky. „Jedná se o jednu z největších zakázek financovaných českým exportním úvěrem, ne-li vůbec o největší,“ doplnil Ing. Michal Štefl.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).