Hlavní navigace

Od začátku roku 2002 investovali klienti ČMSS formou úvěrů ze stavebního spoření a překlenovacích úvěrů do oblasti bydlení již téměř 6,5 miliardy korun

Sdílet

ČMSS k 30. 9. 2002 poskytla 40.866 úvěrů ze stavebního spoření a překlenovacích úvěrů v celkovém objemu 6,5 mld. Kč. ČMSS odhaduje, že do konce roku počet poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření a překlenovacích úvěrů výrazně překročí hranici 50 tisíc a celkový objem bude vyšší než 8,5 mld. Kč

ČMSS patří k největším poskytovatelům úvěrů ze stavebního spoření a překlenovacích úvěrů na českém trhu. Po celý rok 2002 projevují klienti ČMSS intenzivní zájem o tuto formu financování potřeb spojených s bydlením. Stav plantých úvěrů ze stavebního spoření a překlenovacích úvěrů poskytnutých ČMSS každoročně stoupá.

Komplexní nabídka ČMSS v oblasti úvěrů ze stavebního spoření a překlenovacích úvěrů patří k nejvýhodnějším na trhu. Zavedení nových tarifů KLASIK a INVEST umožní klientům ještě lepší plánování investic spojených s bydlením. Úroková sazba z úvěru ze stavebního spoření je u ČMSS ve výši 4,8 % p.a. (INVEST) nebo 5,5 % p.a. (tarif KLASIK). Úvěr ze stavebního spoření lze přitom čerpat už s naspořením 40 % cílové částky.

Překlenovací úvěry nyní ČMSS nabízí s pevnou roční úrokovou sazbou od 5,7 do 7,9 %. Úrokové sazby jsou sjednány jako pevné, což je pro klienta velkou výhodou. Má totiž jistotu, že úroková sazba se nezmění po celou dobu splácení. To umožňuje lepší finanční plánování a rozvržení financí.

ČMSS nabízí nejvyšší úvěr bez nutnosti zajištění, a to až do 150 tisíc Kč. Do výše 500 tisíc ČMSS od klientů nepožaduje jako zajištění nemovitost, postačí ručitelský závazek.
Jak ukazuje následující graf, klienti ČMSS nejčastěji využívají úvěry ze stavebního spoření a překlenovací úvěry na koupi staršího bytu nebo rodinného domu.

ČMSS je dlouhodobě největší a nejoblíbenější stavební spořitelna na českém trhu. K 31.9.2002 spra­vovala téměř 1,8 milionů platných účtů. Za dobu své existence poskytla již více než 280 tisíc úvěrů ze stavebního spoření a překlenovacích úvěrů ve výši 37,5 mld. Kč.

Úvěry ze stavebního spoření a překlenovací úvěry dnes patří k nejčastěji využívaným formám financování nejrůznějších bytových potřeb obyvatel ČR. Šest stavebních spořitelen působících na českém trhu poskytlo za 1. pololetí roku 2002 celkem 61.230 nových úvěrů ze stavebního spoření a překlenovacích úvěrů v celkovém objemu 9,931 mld. Kč. Za stejné období bylo poskytnuto 9.322 hypotečních úvěrů v objemu 10,010 mld. Kč.

Z uvedeného srovnání vyplývá, že objem prostředků investovaných do bytových potřeb formou úvěrů ze stavebního spoření a překlenovacích úvěrů je zcela srovnatelný s objemem poskytnutých hypoték. Porovnání podle počtu úvěrových případů ukazuje, že úvěry ze stavebního spoření a překlenovací úvěry využívá k řešení svých bytových potřeb téměř 7× více obyvatel ČR než je tomu v případě hypoték.

Praha, 31. října 2002

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).