Hlavní navigace

Od července provozuje čerpací stanice JET společnost LUKOIL Czech Republic

Síť čerpacích stanic JET začala od počátku července provozovat společnost s ručením omezeným LUKOIL Czech Republic. Ta se stala nástupnickou společností firmy ConocoPhilips Czech Republic, jejich původního vlastníka a provozovatele. Generálním ředitelem nové firmy se stal Nazim Suleymanov, který současně řídí aktivity ruské nadnárodní společnosti LUKOIL ve střední a východní Evropě. Společnost LUKOIL Czech Republic sídlí na původní adrese svého předchůdce. Ani žádné jiné firemní náležitosti jako IČ, DIČ, bankovní spojení, ani telefonní čísla se nemění.

Sdílet

„Dodavatelé ani spotřebitelé bezprostředně nic nepoznají,“ říká Nazim Suleymanov, generální ředitel společnosti LUKOIL Czech Republic. „Od našeho obchodního partnera jsme vše převzali, jak leží a běží, stanice i sídlo. Viditelné změny se veřejnost dočká až po změně tváře čerpacích stanic,“ dodává.

Odpovědnost za řízení a provoz všech 44 čerpacích stanic JET na území České republiky tedy v souladu se smluvním ujednáním v rámci akviziční transakce z konce loňského roku převzala společnost LUKOIL Czech Republic, jejímž vlastníkem je ruská nadnárodní společnost LUKOIL. Tehdy se společnost ConocoPhilips se společností LUKOIL dohodla na prodeji svých 156 čerpacích stanic v Belgii, 49 ve Finsku, 44 v České republice, 30 v Maďarsku, 83 v Polsku a 14 na Slovensku. Všechny patří na svých národních trzích k těm nejefektivnějším. Ke změně označení a visáže čerpacích stanic JET, tzv. rebrandingu, dojde v průběhu dvou let.

LUKOIL je jednou z předních světových vertikálně integrovaných ropných a plynárenských společností. Její hlavní aktivity spočívají v průzkumu a těžbě ropy a plynu, ve výrobě a prodeji petrochemických produktů. Většina průzkumných a těžebních kapacit leží na území Ruska a v hlavní surovinové základně společnosti na západní Sibiři. LUKOIL vlastní moderní rafinerie, závody na zpracování plynu a petrochemické komplexy v Rusku, východní Evropě a některých sousedních zemích. Odbyt většiny produktů je realizován na trzích v Rusku, východní a západní Evropě, sousedních zemích a v USA. Americká společnost ConocoPhilips má ve společnosti LUKOIL 20% podíl.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).