Hlavní navigace

Objem úvěrů v kampeličkách stoupl téměř o 4 mld. Kč

[Tisková zpráva] Objem úvěrů v kampeličkách ke konci roku 2010 se oproti hodnotám zaznamenaným na konci druhého čtvrtletí zvýšil o více než 30 %.

Sdílet

Vyplývá to ze statistik spořitelního družstva Artesa. „Velký nárůst zájmu o úvěry jsme zaznamenali již před koncem roku 2010 a tento trend pokračuje i v prvních měsících roku 2011,“ komentuje situaci Pavel Hrdina, předseda představenstva spořitelního družstva Artesa. Za důvod tak velkého nárůstu považuje především snadnější způsob získání úvěru ve spořitelních družstvech, kde jsou schvalovací procesy jednodušší než v bankovních domech a pro klienty tak administrativně i časově méně náročné.

Spořitelní družstva zpravidla nabízejí pouze tzv. nemovitostní úvěry, tedy ty, jejichž poskytnutí je závislé na ručení nemovitostí. Základním předpokladem získání úvěru, ať již pro fyzické či právnické osoby, je  nemovitost, kterou může žadatel ručit. Kromě úvěrů na realizaci podnikatelských záměrů a nákup či rekonstrukci nemovitostí nabízejí spořitelní družstva i produkty určené pro konsolidaci dluhů. „Předpokladem kvalitní spolupráce mezi kampeličkou a klientem je flexibilní přístup zohledňující individuální  potřeby a plány klienta. Zájemcům o úvěr v kampeličce doporučuji výběr prověřené instituce s jasně deklarovanou historií a disponující týmem zkušených odborníků,“ doplňuje Hrdina.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).