Hlavní navigace

Objem poskytnutých úvěrů i leasingu v roce 2003 rostl

Společnost CCB Finance, která vznikla 3. listopadu loňského roku sloučením společností CCB-Leasing, s.r.o. a CCB Credit, k.s., dosáhla v roce 2003 nárůstu objemu poskytnutých úvěrů o 75 % a zvýšení objemu leasingu o 53 %.

Sdílet

Díky téměř 40% tržnímu podílu zaujímá společnost CCB Finance první místo na tuzemském trhu leasingu ojetých osobních automobilů. V roce 2003 uzavřela leasingové obchody v celkové výši 4,94 miliardy korun (v pořizovacích cenách bez DPH), což je o 53 % víc, než za srovnatelné období roku 2002, kdy to byly 2,32 miliardy korun.

Zákazníci mají mnoho různých důvodů pro nákup ojetého vozu. Většina z nich se ale shoduje na tom, že když si vůz v bazaru vyberou, je pro ně důležité, aby jim leasingová společnost dokázala rychle poskytnout potřebné financování. Nákup ojetého vozu je totiž pro většinu lidí otázkou rychlého rozhodnutí. Těší nás, že i díky našim službám pomáháme zájemcům o nákup automobilů v bazarech. Právě rychlost, kvalita a dostupnost našich služeb přispěly k masivnímu nárůstu uzavřených leasingových smluv, a tím i objemu poskytnutých leasingů, komentoval zvýšení objemu leasingových služeb v roce 2003 obchodní ředitel CCB Finance Pavel Ráliš.

Ještě větší procentuelní nárůst, než v oblasti leasingu, zaznamenala společnost CCB Finance v objemu poskytnutých úvěrů. V roce 2003 poskytla půjčky v celkové hodnotě 498 milionů korun, což je 75% nárůst oproti 124 milionům poskytnutým v roce 2002.

Podle Pavla Ráliše: Rychlý nárůst potvrzuje trend, patrný na trhu. Lidé mají díky nízkým úrokovým sazbám enormní zájem o půjčky. Při výběru rozhoduje výše úrokové sazby a dostupnost služby. Nám se podařilo v loňském roce dokončit základní pobočkovou síť, a i díky tomu jsme dosáhli tak vysokých růstových ukazatelů.

Zbyněk Křesťan
ředitel odboru marketingu a tiskový mluvčí
CCB Finance, s.r.o.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).