Hlavní navigace

Objem majetku ve správě Investiční společnosti ČS překročil 50 miliard korun

Investiční společnost České spořitelny (ISČS) spravovala k 17. únoru 2004 majetek ve výši rekordních 50 miliard Kč. Upevnila si tak vedoucí postavení na českém trhu s přibližně čtyřicetiprocentním podílem na všech investicích do tuzemských podílových fondů.

Sdílet

Hranice 50 miliard Kč jsme dosáhli podstatně dříve, než jsme původně plánovali, říká předseda představenstva a generální ředitel ISČS Petr Zapletal.

Během letošního roku očekáváme příliv dalších prostředků do fondů peněžního trhu a do „nově objevených“ fondů – smíšených a akciových. Česká spořitelna s Erste Sparinvest – investiční společností Erste Bank – navíc připravuje zajištěný fond, který v sobě spojuje jistotu fondů peněžního trhu s možností zajímavých výnosů akciových fondů. Na trh jej uvede do konce 1. čtvrtletí letošního roku, dodal Petr Zapletal.

Letošní rychlý přírůstek majetku do fondů je výsledkem stále lepší informovanosti českých drobných investorů o výhodách podílových fondů. Největším fondem ve správě ISČS je fond Sporoinvest s objemem majetku 30 mld. Kč. Tento fond je současně největším podílovým fondem v České republice.

Ivana Štefková
ředitelka koordinace marketingu
Investiční společnost České spořitelny, a.s.

Investiční společnost České spořitelny (ISČS) působí na českém trhu od roku 1991. V současnosti spravuje 11 otevřených podílových fondů, nabízených prostřednictvím pobočkové sítě České spořitelny. ISČS je plně vlastněna Českou spořitelnou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).